Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: Russen in de problemen bij zuidelijke stad Cherson

Oekraïne: Russen in de problemen bij zuidelijke stad Cherson

KIEV (ANP/AFP) - Volgens Oekraïne komen de Russische bezetters steeds meer in de problemen bij Cherson, een grote stad in het zuiden die de Russen konden veroveren door de rivier Dnjepr over te steken. Inmiddels zijn alle bruggen daar door de Oekraïense strijdkrachten beschadigd.

De Russen zijn als reactie hun commandocentra uit de stad naar de overkant van de rivier aan het verplaatsen, aldus Oekraïne. De Russen kunnen zich dan makkelijker terugtrekken in bezet gebied, mocht dat nodig zijn. De bruggen zijn nog wel te voet te gebruiken, maar de Russen zijn vooral aangewezen op pontons, melden Oekraïense autoriteiten verder.

Cherson is een van de weinige plaatsen die de Russen hebben veroverd ten westen van de Dnjepr, die midden door Oekraïne stroomt. In de stad zouden zich nog ongeveer 20.000 Russische militairen bevinden. De Russen namen Cherson vrij snel in na de invasie bijna zes maanden geleden.

Meer uit Buitenland

Iran zegt Amerikaanse drone te hebben neergehaald

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft naar eigen zeggen een Amerikaanse drone neergehaald. Het zou gaan om een MQ-9 die in Iraans luchtruim vloog. De garde zegt dat het alle recht heeft om terug te slaan als de Verenigde Staten het staakt-het-vuren schenden. De hoogste leider van Iran schreef op Telegram dat de VS aan invloed verliezen in de regio.

33 minuten geleden
Jazzartiest Sonny Rollins (95) overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse jazzlegende Sonny Rollins is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat hebben zijn woordvoerder Terri Hinte en zijn familie bekendgemaakt. De tenorsaxofoonist overleed in zijn huis in Woodstock, New York. De doodsoorzaak van Rollins is niet bekend.

2 uur geleden
Ook halvering salaris president stopt protesten in Bolivia niet

LA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.

4 uur geleden
HRW: Colombianen betrokken bij wreedheden Soedan opgeleid in VAE

BEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.

5 uur geleden
Rubio: ondanks aanvallen VS is akkoord met Iran nog mogelijk

JAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.

5 uur geleden
VS vallen doelen aan in zuiden Iran

WASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".

7 uur geleden
Canada: behandeling flotilla-activisten door Israël onacceptabel

OTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.

9 uur geleden