Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: Russen hebben overhand in regio Loehansk

Oekraïne: Russen hebben overhand in regio Loehansk

KIEV (ANP/RTR) - De Russen hebben momenteel de overhand bij de strijd in de fel omstreden Oost-Oekraïense regio Loehansk. Een Oekraïense generaal erkende dat, maar hij zei ook dat Oekraïne alles op alles zet en doet wat het kan.

Waarnemers verwachten dat de Russen Loehansk en de aangrenzende regio Donetsk, beide in het Donbas-gebied, compleet willen veroveren op de Oekraïners. Een deel van het gebied is sinds 2014 al onder controle van pro-Russische rebellen.

De generaal sloot verder nieuwe Russische raketaanvallen op het relatief rustige westen van Oekraïne niet uit. Oekraïne zou hebben gezien dat Rusland Iskander-raketsystemen naar de regio Brest in het buurland Belarus verplaatst, vanwaaruit Oekraïne kan worden bestookt.

Meer uit Buitenland

VS-ambassadeur: relatie met EU wordt beter na handelsdeal

BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.

1 uur geleden
Media: agenten betrokken bij schietpartij Alex Pretti op verlof

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.

1 uur geleden
Storm Kristin eist levens in Portugal

LISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.

1 uur geleden
Ook Zwitserland wil herbewapenen en dat betalen uit hogere btw

BERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.

2 uur geleden
Buitenlandminister VS: we komen er wel uit, in de NAVO

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.

2 uur geleden
Rubio over Venezuela: eerst stabiliteit, dan democratie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.

3 uur geleden
Burgemeester Boedapest aangeklaagd voor organiseren pridemars

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.

4 uur geleden