Oekraïne: Russen hebben al zeven ziekenhuizen verwoest
KIEV (ANP/DPA) - Volgens de Oekraïense minister van Volksgezondheid Viktor Ljasjko zijn zeven ziekenhuizen in Oekraïne onherstelbaar verwoest sinds het begin van de Russische invasie. De bewuste ziekenhuizen zullen na Russische beschietingen volledig moeten worden herbouwd, zei Ljasjko zondag tegen het Oekraïense persbureau Ukrinform.
Meer dan honderd andere zorginstellingen zouden door het militaire geweld zijn beschadigd. Onder medisch personeel vielen in de oorlog tot nu toe zes doden en twaalf gewonden, aldus de minister.
Woensdag was er internationale verontwaardiging toen het Russische leger een kinderziekenhuis annex kraamkliniek in de belegerde havenstad Marioepol bombardeerde. Moskou stelde eerst dat het bombardement "nepnieuws" was en beweerde vervolgens dat het gebouw werd gebruikt door Oekraïense strijders. Zowel Oekraïne als de VN zei echter dat de het gebouw op het moment van de aanval als ziekenhuis functioneerde.
Meer uit Buitenland
MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
39 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
16 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
16 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
18 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
19 uur geleden