Oekraïne: Rusland zet inmiddels veel Noord-Koreaanse soldaten in
KYIV (ANP/RTR/AFP) - Volgens Oekraïne zet Rusland inmiddels Noord-Koreaanse soldaten in bij de strijd in de Russische grensregio Koersk, die deels door Oekraïense strijdkrachten is veroverd. Het gaat om een aanzienlijk aantal militairen, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
Hij zei zich te baseren op "voorlopig bewijs". De Noord-Koreaanse troepen moeten helpen het Oekraïense leger uit Koersk te verdrijven.
Oekraïne begon de regio in augustus te veroveren en controleert nog steeds enkele nederzettingen. De invasie was bedoeld om de druk te verlichten op de Oekraïense troepen in Oost-Oekraïne waar Rusland gestaag oprukt. Volgens Zelensky is de inzet van de Noord-Koreaanse troepen een nieuwe escalatie in de oorlog, die over ruim twee maanden al drie jaar duurt.
Volgens schattingen van Kyiv en de Noord-Koreaanse aartsvijand Zuid-Korea stuurde het communistische regime in Pyongyang ruim 10.000 soldaten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.
6 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.
7 uur geleden