Oekraïne: Rusland wil toegang Lisitsjansk vanuit zuiden blokkeren
KIEV (ANP/DPA) - Russische troepen zetten artillerie in om de toegang tot de stad Lisitsjansk vanuit het zuiden te blokkeren, meldt de Oekraïense generale staf. Daarbij zou zowel civiele als militaire infrastructuur zijn getroffen.
Russische troepen richten hun aanvallen op de stad Lisitsjansk, nu ze de aan de overkant van de rivier Siverski Donetsadat gelegen stad Severodonetsk al volledig hebben veroverd. In de Oost-Oekraïense regio Loehansk hebben Oekraïense troepen nu alleen nog Lisitsjansk in handen. Russische soldaten zijn al tot aan de buitenwijken van de stad opgerukt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
7 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
8 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
8 uur geleden