
Oekraïne: Rusland mobiliseert in het geheim nieuwe troepen
KIEV (ANP/DPA) - Rusland gebruikt zijn reservetroepen tijdens een geheime mobilisatieoperatie om de troepenmacht in Oekraïne weer op peil te brengen, beweert het hoofd van de Oekraïense inlichtingendiensten Kirilo Boedanov. Het heeft daarom geen zin om te wachten tot het Russische offensief uitdooft, zegt hij. "We moeten niet wachten op een wonder dat ze het beu worden en niet meer willen vechten, enzovoort. We zullen ons territorium terugwinnen als gevolg van ons tegenoffensief".
Wanneer dat tegenoffensief er komt, laat hij in het midden. Maar volgens Boedanov is de strategie van Oekraïne heel eenvoudig. "Stabiliseer de situatie. Ontvang de benodigde hoeveelheid uitrusting en bereid de benodigde hoeveelheid troepen en middelen voor om het tegenoffensief te starten om al ons grondgebied terug te krijgen."
Het hoofd van de inlichtingendiensten zegt dat 330.000 personeelsleden betrokken zijn bij de Russische operaties in Oekraïne, een derde van de volledige strijdkrachten. Daaronder valt ook niet-gevechtspersoneel, zoals logistieke medewerkers. "Het grootste deel van dit aantal is het gevechtselement en dat is meer dan 50 procent van wat Rusland momenteel heeft."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.
5 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische politie is begonnen harder op te treden bij de al ruim acht maanden aanhoudende protesten tegen de Servische president Aleksandar Vucic. Demonstranten die bijvoorbeeld wegen blokkeren, worden opgepakt.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De atoominspecteurs van het internationale agentschap IAEA hebben Iran verlaten, ondanks een eerdere oproep van het agentschap om "het onmisbare toezicht te hervatten". Dat is een gevolg van het besluit van Teheran van woensdag om de samenwerking met het agentschap op te zeggen.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en Oekraïne hebben opnieuw gevangenen uitgewisseld. De uitruil maakt deel uit van de afspraken die de landen met elkaar maakten tijdens onderhandelingen in Istanbul, begin vorige maand.
14 uur geledenROME (ANP) - Het aantal gewonden bij het geëxplodeerde tankstation in Rome is opgelopen naar 45. Twee van hen verkeren in kritieke toestand. Volgens de president van de regio Lazio waar Rome onder valt, is de situatie nu onder controle.
14 uur geleden