Oekraïne: Rusland achter valse bomaanslagen om paniek te zaaien
KIEV (ANP/AFP) - Oekraïne zegt dat het de afgelopen dagen het slachtoffer is van een aantal valse bommeldingen die bedoeld waren om paniek te zaaien in de samenleving. Het land geeft Rusland de schuld voor de meldingen. Die kwamen toen de bezorgdheid over een mogelijke Russische invasie toenam, zeggen de Oekraïense veiligheidsdiensten in Kiev in een verklaring.
De beschuldiging komt op dezelfde dag dat de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov en zijn Amerikaanse ambtgenoot Antony Blinken in Genève spraken over de toenemende spanningen rond Oekraïne en de NAVO.
Volgens de ministers was het een open gesprek en ze willen allebei dat het spoedig wordt voortgezet. Lavrov zei kort na de ontmoeting dat hij hoopt dat de spanningen kunnen afnemen na dit gesprek.
Vorige week beschuldigde Oekraïne Rusland er al van achter een grote cyberaanval te zitten en daar bewijzen voor te hebben. De aanval trof verschillende computersystemen die gebruikt worden door Oekraïense organisaties, waaronder overheidsinstellingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran zegt sinds het begin van de oorlog tegen de Verenigde Staten en Israël meer dan vijfhonderd raketten te hebben afgevuurd, net als zeker tweeduizend drones. Dat meldt persbureau Fars. Ongeveer 40 procent van de aanvallen zou gericht zijn geweest op Israëlische doelen.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.
4 uur geleden