Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekräine: ruim 20 dreigementen tegen ambassades en consulaten

Oekräine: ruim 20 dreigementen tegen ambassades en consulaten

KIEV (ANP) - Inmiddels zijn er ruim twintig gevallen bekend van dreigementen tegen Oekraïense ambassades en consulaten, waaronder de ambassade in Nederland. Volgens het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken in Kiev gaat het om 21 bedreigingen in twaalf landen, zo melden Oekraïense media.

De Spaanse politie nam drie brieven in beslag met vermoedelijk de ogen van dieren, geadresseerd aan de Oekraïense ambassade in Madrid, het consulaat-generaal in Barcelona en het consulaat in Malaga, aldus Kiev over de meest recente dreigementen. Vorige week ontving ook de ambassade in Den Haag een "bloederig pakket" met onder meer dierenogen.

Verder werden er bombrieven naar onder meer de Oekraïense en Amerikaanse ambassade in Spanje verstuurd, allemaal verzonden vanuit de Spaanse stad Valladolid. Een medewerker van de Oekraïense ambassade in Madrid raakte lichtgewond bij het openen van de brief. Andere doelwitten van dreigementen die mogelijk in verband staan met de Russische invasie in Oekraïne waren onder anderen de Spaanse premier Pedro Sanchez, het ministerie van Defensie en een wapenfabrikant in Zaragoza.

Kiev laat weten dat Oekraïense diplomaten niet kunnen worden geïntimideerd of gebroken. "We zullen effectief blijven werken om Oekraïne te beschermen tegen de vijand, en voor onze overwinning."

Meer uit Buitenland

Trump weert CNN, Politico en MSNOW uit het Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".

1 uur geleden
NYT: FBI stopte samenwerking met Canada deels om 9/11-rel

WASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.

1 uur geleden
Verdachte seriemoordenaar vermomd als vrouw gepakt in Brazilië

JOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.

2 uur geleden
Syrië meldt arrestatie voormalige officieren om luchtaanvallen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.

2 uur geleden
Grynspan koploper in stemming opvolger VN-secretaris-generaal

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.

3 uur geleden
Drone slaat in bij Russische kerncentrale

WENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.

4 uur geleden
Duizenden Kosovaren demonstreren tegen veroordeling oud-president

PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden Kosovaren hebben in de hoofdstad Pristina gedemonstreerd tegen de veroordeling van oud-president Hashim Thaçi. Het Kosovotribunaal legde hem woensdag 25 jaar gevangenisstraf op voor oorlogsmisdaden tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië in de jaren 90.

4 uur geleden