Oekraïne: ruim 1000 buitenlanders melden zich voor legioen
KIEV (ANP/RTR) - Ruim duizend buitenlanders hebben zich inmiddels bij de regering van Oekraïne gemeld om aan de kant van het land tegen de Russen te vechten. Dat heeft de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Kuleba gemeld.
Kuleba liet weten dat de aanmeldingen uit zestien landen komen. Hij zei echter niet om welke landen het gaat.
President Volodimir Zelenski had zondag bekendgemaakt dat Oekraïne een legioen zou opzetten met vrijwilligers uit het buitenland om het land te verdedigen. Kuleba had kandidaat-vrijwilligers opgeroepen zich te melden bij de diplomatieke missie van Oekraïne in hun land. "Samen hebben we Hitler verslagen, en we zullen Poetin ook verslaan", twitterde de buitenlandminister.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische premier Anthony Albanese noemt de Joodse gemeenschap van het land "volledig onbreekbaar", nadat hij vrijdagavond een herdenkingsdienst in een synagoge in Sydney bijwoonde voor de slachtoffers van een schietpartij tijdens een chanoekaviering aan zee.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een flink deel van de honderdduizenden pagina's uit het dossier rond zedendelinquent Jeffrey Epstein die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven, is zwartgelakt. Dat leidt tot kritiek en nieuwe twijfels over de transparantie van het onderzoek naar de overleden zakenman.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de honderdduizenden stukken die het Amerikaanse ministerie van Justitie vrijdag heeft vrijgegeven over de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein wordt nauwelijks verwezen naar president Donald Trump. Oud-president Bill Clinton komt er veelvuldig in voor.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.
13 uur geleden