Oekraïne: ruim 1000 buitenlanders melden zich voor legioen
KIEV (ANP/RTR) - Ruim duizend buitenlanders hebben zich inmiddels bij de regering van Oekraïne gemeld om aan de kant van het land tegen de Russen te vechten. Dat heeft de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Kuleba gemeld.
Kuleba liet weten dat de aanmeldingen uit zestien landen komen. Hij zei echter niet om welke landen het gaat.
President Volodimir Zelenski had zondag bekendgemaakt dat Oekraïne een legioen zou opzetten met vrijwilligers uit het buitenland om het land te verdedigen. Kuleba had kandidaat-vrijwilligers opgeroepen zich te melden bij de diplomatieke missie van Oekraïne in hun land. "Samen hebben we Hitler verslagen, en we zullen Poetin ook verslaan", twitterde de buitenlandminister.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.
23 minuten geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen denkt erover zich aan te sluiten bij de eigen 'Hormuz-coalitie' waar de Verenigde Staten aan werken. Het kleine NAVO-land neemt ook deel aan de oorspronkelijke Hormuz-coalitie die onder Brits-Franse leiding wil helpen bij het weer op gang brengen van de scheepvaart door de geblokkeerde Straat van Hormuz.
29 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt militairen in Mali om daar de junta te ondersteunen in haar strijd tegen separatisten. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov zal Rusland "blijven strijden, waaronder in Mali, tegen extremisme, terrorisme en andere kwalijke fenomenen".
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Dat er Amerikaanse troepen in Europa zijn, is "ook in het belang van de Verenigde Staten", aldus een woordvoerder van de Europese Commissie. Daarmee reageerde ze op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump troepen uit Duitsland weg te halen. Dat deed Trump nadat bondskanselier Friedrich Merz kritisch was over de Amerikaanse aanvallen op Iran.
45 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft nog eens onderstreept hoe belangrijk hij het vindt om te blijven samenwerken met de Verenigde Staten. Duitsland blijft zich richten op de NAVO en op goede trans-Atlantische banden, zei hij tijdens een bezoek aan Duitse troepen in Nedersaksen. Een paar uur eerder had de Amerikaanse president Donald Trump nog gezegd dat hij overweegt om troepen terug te trekken uit Duitsland.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte heeft beroep aangetekend tegen het besluit van het Internationaal Strafhof (ICC) om een zaak tegen hem te openen. Het hof besloot afgelopen week unaniem dat het daarvoor beschikt over voldoende bewijs. In het voorjaar van 2025 werd een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd om vermeende misdaden tegen de menselijkheid; kort daarna werd hij aangehouden. Sindsdien zit hij in een speciale gevangenis in Scheveningen.
55 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - De Libanese president Joseph Aoun beticht Israël van "aanhoudende Israëlische schendingen" van het bestand in het zuiden van zijn land. Nog altijd vinden verwoestingen plaats en vallen er doden. Donderdag aan het begin van de middag heeft de Israëlische krijgsmacht opnieuw inwoners van Libanese plaatsen opgedragen om te vertrekken.
1 uur geleden