Oekraïne ruilt voor elfde keer gevangenen met Rusland
KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor de elfde keer sinds het begin van de oorlog krijgsgevangenen geruild met de Russen, meldt gouverneur Vitali Kim van de regio Mikolajiv. Vier Russische militairen werden geruild tegen vijf Oekraïners.
Volgens Kim was onder de vrijgelaten Oekraïners een lokaal dorpshoofd, Oleh Pilipenko. Deze werd drie maanden geleden ontvoerd door Russische strijdkrachten na zijn huis te hebben verlaten om te helpen bij het uitdelen van brood. Zijn vrouw had sindsdien niets meer van hem vernomen.
Russische eenheden namen in maart meerdere keren plaatselijke bestuurders mee. Zo verdween onder anderen Ivan Fedorov, de burgemeester van de stad Melitopol met 150.000 inwoners. Kiev betichtte de invasietroepen toen al van schending van het internationaal recht.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.
8 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
4 uur geleden