Oekraïne ruilt voor elfde keer gevangenen met Rusland
KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor de elfde keer sinds het begin van de oorlog krijgsgevangenen geruild met de Russen, meldt gouverneur Vitali Kim van de regio Mikolajiv. Vier Russische militairen werden geruild tegen vijf Oekraïners.
Volgens Kim was onder de vrijgelaten Oekraïners een lokaal dorpshoofd, Oleh Pilipenko. Deze werd drie maanden geleden ontvoerd door Russische strijdkrachten na zijn huis te hebben verlaten om te helpen bij het uitdelen van brood. Zijn vrouw had sindsdien niets meer van hem vernomen.
Russische eenheden namen in maart meerdere keren plaatselijke bestuurders mee. Zo verdween onder anderen Ivan Fedorov, de burgemeester van de stad Melitopol met 150.000 inwoners. Kiev betichtte de invasietroepen toen al van schending van het internationaal recht.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn meerdere doden gevallen, meldt de burgemeester van de Oekraïense hoofdstad Vitali Klytsjko. De politie heeft de man achtervolgd in een supermarkt, waar schoten worden gemeld.
2 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
4 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft fel uitgehaald naar de Veiligheidsraad van de VN en president Donald Trump, zonder die laatste bij naam te noemen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Franse VN-militair is omgekomen bij een aanval in Zuid-Libanon. Volgens de Franse president Emmanuel Macron zit Hezbollah achter de aanval, schrijft hij op X.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Mojtaba Khamenei, heeft ter gelegenheid van de Dag van het Leger gedreigd dat Iran de vijand nieuwe nederlagen kan toebrengen. "De strijdkrachten van Iran die vertrouwen op de almachtige God en de steun van het volk, hebben de twee legers van het front van de wereldwijde arrogantie (Israël en de VS) voor de ogen van de wereld vernederd", aldus Khamenei.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ten minste twee schepen zijn beschoten in de Straat van Hormuz, melden maritieme bronnen aan persbureau Reuters.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse actrice Nathalie Baye is vrijdagavond op 77-jarige leeftijd in Parijs overleden. Dat maakte haar familie zaterdag bekend, meldt het Franse persbureau AFP. Baye leed aan de hersenaandoening Lewy body dementie, die vergelijkbare symptomen van alzheimer en parkinson met zich meebrengt.
5 uur geleden