
Oekraïne roept op tot boycot Russische cultuur
KIEV (ANP) - De Oekraïense cultuurminister Oleksandr Tkatsjenko roept op tot het boycotten van Russische cultuur. Het Kremlin gebruikt die cultuur om de oorlog in Oekraïne te rechtvaardigden, stelt hij in een opiniestuk voor de Britse krant The Guardian.
"We hebben het niet over het cancelen van Tsjaikovski, maar over het pauzeren van de uitvoeringen van zijn werken totdat Rusland stopt met de bloedige invasie", aldus de minister. Bekende werken van de Russische componist Tsjaikovski zijn onder meer Het Zwanenmeer en De Notenkraker.
De minister zegt dat Rusland Oekraïne niet alleen fysiek aanvalt, maar ook probeert om de cultuur van en de herinnering aan Oekraïne te vernietigen. "Poetin houdt vol dat Oekraïne en Rusland 'één natie' zijn, terwijl hij opzettelijk probeert alles wat met Oekraïne te maken heeft te vernietigen." Hij wijst erop dat door de oorlog onder meer musea en monumenten schade hebben opgelopen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Op het Place du Châtelet in het centrum van Parijs verzamelen zich volgens media veel mensen voor een demonstratie van de protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles). Onder de aanwezigen is de leider van een grote links-radicale partij Jean-Luc Mélenchon.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft met zijn Chinese ambtgenoot Dong Jun gebeld. Ze hebben het onder meer gehad over Taiwan en de spanningen op de Zuid-Chinese Zee. Dong waarschuwde de Amerikanen dat het "zinloos" is om te proberen China in bedwang te houden.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO-bondgenoten kunnen ook nu Russische drones Polen zijn binnengevlogen rekenen op de Verenigde Staten, verzekert de Amerikaanse NAVO-ambassadeur. "We zullen iedere inch van het NAVO-grondgebied verdedigen", zei hij op X.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius meent dat de drones die het Poolse luchtruim binnenvlogen doelbewust koers zetten naar Polen. Ze waren niet gericht op Oekraïne. Als dat zo was, hadden ze die route niet gevolgd, aldus de bewindsman.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Polen was geen doelwit van Russische drones, zegt het Russische ministerie van Defensie volgens staatspersbureau Tass. Het ministerie voegde eraan toe bereid te zijn met Warschau te spreken over de kwestie.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen is de Nederlandse F-35-piloten en anderen die hebben geholpen Russische drones uit te schakelen "heel erg" dankbaar, zegt premier Donald Tusk. "Het was echt een heel moeilijke en riskante operatie, en heel effectief."
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Inspecteurs van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) krijgen op dit moment nog geen toegang tot de nucleaire faciliteiten van Iran, zegt minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Hij tekende dinsdag een akkoord met IAEA-topman Rafael Grossi, maar volgens Araghchi betekent dat nog geen garantie dat de inspecties worden hervat. Daarover moet nog verder worden onderhandeld.
2 uur geleden