Oekraïne rest van EK zonder Besedin na 'horrortackle'
GLASGOW (ANP) - Oekraïne kan op het EK geen beroep meer doen op Artem Besedin. De aanvaller van Dinamo Kiev heeft een fikse blessure overgehouden aan de overtreding van de Zweedse verdediger Marcus Danielson, tijdens het duel in de achtste finales. Danielson werd in de verlenging met rood van het veld gestuurd
De Zweed schopte de bal weg, maar raakte daarbij met zijn noppen ook vol de linkerknie van Besedin. Scheidsrechter Daniele Orsato besloot op advies van de VAR de beelden terug te kijken en trok toen rood voor Danielson. Besedin, die kort daarvoor in het veld was gekomen, moest door twee fysiotherapeuten van Oekraïne van het veld worden geholpen.
Volgens de Oekraïense bond heeft de 25-jarige aanvaller niet alleen spierschade opgelopen, maar bestaat ook de vrees dat de kruisbanden van zijn knie beschadigd zijn. Een MRI-scan moet duidelijkheid brengen.
Oekraïne versloeg Zweden met 2-1, door een doelpunt van Artem Dovbyk in de blessuretijd van de verlenging. De ploeg van bondscoach Andrej Sjevtsjenko neemt het zaterdag in de kwartfinale in Rome op tegen Engeland. "De jongens spelen dan voor Besedin", zei Sjevtsjenko.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
4 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
11 uur geleden