Oekraïne rest van EK zonder Besedin na 'horrortackle'
GLASGOW (ANP) - Oekraïne kan op het EK geen beroep meer doen op Artem Besedin. De aanvaller van Dinamo Kiev heeft een fikse blessure overgehouden aan de overtreding van de Zweedse verdediger Marcus Danielson, tijdens het duel in de achtste finales. Danielson werd in de verlenging met rood van het veld gestuurd
De Zweed schopte de bal weg, maar raakte daarbij met zijn noppen ook vol de linkerknie van Besedin. Scheidsrechter Daniele Orsato besloot op advies van de VAR de beelden terug te kijken en trok toen rood voor Danielson. Besedin, die kort daarvoor in het veld was gekomen, moest door twee fysiotherapeuten van Oekraïne van het veld worden geholpen.
Volgens de Oekraïense bond heeft de 25-jarige aanvaller niet alleen spierschade opgelopen, maar bestaat ook de vrees dat de kruisbanden van zijn knie beschadigd zijn. Een MRI-scan moet duidelijkheid brengen.
Oekraïne versloeg Zweden met 2-1, door een doelpunt van Artem Dovbyk in de blessuretijd van de verlenging. De ploeg van bondscoach Andrej Sjevtsjenko neemt het zaterdag in de kwartfinale in Rome op tegen Engeland. "De jongens spelen dan voor Besedin", zei Sjevtsjenko.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
13 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
14 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
16 uur geleden