Oekraïne rest van EK zonder Besedin na 'horrortackle'
GLASGOW (ANP) - Oekraïne kan op het EK geen beroep meer doen op Artem Besedin. De aanvaller van Dinamo Kiev heeft een fikse blessure overgehouden aan de overtreding van de Zweedse verdediger Marcus Danielson, tijdens het duel in de achtste finales. Danielson werd in de verlenging met rood van het veld gestuurd
De Zweed schopte de bal weg, maar raakte daarbij met zijn noppen ook vol de linkerknie van Besedin. Scheidsrechter Daniele Orsato besloot op advies van de VAR de beelden terug te kijken en trok toen rood voor Danielson. Besedin, die kort daarvoor in het veld was gekomen, moest door twee fysiotherapeuten van Oekraïne van het veld worden geholpen.
Volgens de Oekraïense bond heeft de 25-jarige aanvaller niet alleen spierschade opgelopen, maar bestaat ook de vrees dat de kruisbanden van zijn knie beschadigd zijn. Een MRI-scan moet duidelijkheid brengen.
Oekraïne versloeg Zweden met 2-1, door een doelpunt van Artem Dovbyk in de blessuretijd van de verlenging. De ploeg van bondscoach Andrej Sjevtsjenko neemt het zaterdag in de kwartfinale in Rome op tegen Engeland. "De jongens spelen dan voor Besedin", zei Sjevtsjenko.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
12 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
21 uur geleden