Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne rekent ook tijdens noodfinanciering overheid VS op steun

Oekraïne rekent ook tijdens noodfinanciering overheid VS op steun

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne zegt in gesprek te zijn met de Amerikaanse regering om nieuwe hulp in oorlogstijd veilig te stellen, nu het Huis van Afgevaardigden zaterdag heeft ingestemd met noodfinanciering om een overheidssluiting te voorkomen. Die 45 dagen geldende regeling betekent onder meer dat hulp aan Oekraïne wordt bevroren.

"De Oekraïense regering werkt nu actief samen met haar Amerikaanse partners om ervoor te zorgen dat het nieuwe Amerikaanse begrotingsbesluit, dat voor de komende 45 dagen geldt, nieuwe fondsen omvat om Oekraïne te helpen", zei een woordvoerder van het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken. Hoe de regering van president Joe Biden die fondsen beschikbaar zou kunnen maken, bleef echter in het midden. Biden maakte eerder gebruik van zijn executieve bevoegdheden om hulpfondsen vrij te maken.

Biden gaf zondag aan dat de noodfinanciering niet betekent dat zijn land Oekraïne in de steek zal laten. "Ik wil onze bondgenoten, het Amerikaanse volk en de mensen in Oekraïne verzekeren dat u op onze steun kunt rekenen. We zullen niet weglopen", zei hij in een toespraak vanuit het Witte Huis.

Sterke steun

De Oekraïense defensiechef Roestem Oemjerov zei dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Lloyd Austin verdere militaire hulp heeft besproken. "Minister Austin verzekerde mij dat de Amerikaanse steun aan Oekraïne zal worden voortgezet. De strijders van Oekraïne zullen een sterke steun op het slagveld blijven hebben", zei Oemjerov op sociale media.

De Verenigde Staten hebben Oekraïne sinds de Russische invasie in februari 2021 al ruim 40 miljard dollar (meer dan 37 miljard euro) aan militaire hulp geboden. Maar de financiering van hulp voor Oekraïne staat in Washington steeds meer ter discussie. Vooral van Republikeinse kant is er veel kritiek. Zij zien liever dat het geld op andere manieren wordt besteed, bijvoorbeeld aan het beperken van illegale immigratie.

Meer uit Buitenland

Trump: Israël akkoord met voorwaarden 60-daags bestand in Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op sociale media dat Israël heeft ingestemd met "de noodzakelijke voorwaarden om een ​​staakt-het-vuren van 60 dagen in Gaza te voltooien. Gedurende deze tijd zullen we met alle partijen samenwerken om de oorlog te beëindigen", aldus Trump.

18 minuten geleden
Stroomuitval in Italiaanse steden door extreme hitte

FLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.

7 uur geleden
Poetin en Macron hebben na jaren weer met elkaar gebeld

MOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.

9 uur geleden
Russische oud-onderminister Defensie veroordeeld voor corruptie

MOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.

9 uur geleden
Trump wint slag om belastingverlaging en hogere staatsschuld

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.

10 uur geleden
Rock Werchter neemt maatregelen voor verwachte hitte

WERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.

11 uur geleden
Trump zinspeelt op deportatie Tesla-baas Musk

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.

12 uur geleden