Oekraïne raadt zijn olympische sporters af met Russen om te gaan
KIEV (ANP/DPA) - Het Oekraïense ministerie van Sport heeft het zijn olympische sporters op de Winterspelen van Beijing afgeraden dicht bij Russische atleten te komen. Ook trainers moeten "niet bij Russische atleten gaan staan en geen foto's nemen", heeft minister Vadim Hutzajt gezegd in een interview met onlinekrant Tribuna.com. De spanningen tussen Oekraïne, Rusland en nu ook het Westen zijn de afgelopen tijd hoog opgelopen.
Hutzajt zegt dat het atleten niet verboden is om in de buurt van Russen te komen, maar hij raadt het hun wel af. Volgens berichten in de media is Oekraïense sporters ook verteld geen interviews in het Russisch te geven. Hoogspringster Jaroslava Mahoetsjich uit Oekraïne raakte afgelopen zomer in opspraak nadat zij op de foto was gegaan met de Russische olympisch kampioene Maria Lasitskene.
Rusland en Oekraïne zijn verwikkeld in een hoogoplopend conflict vanwege een mogelijk NAVO-lidmaatschap van Oekraïne. Rusland is daar fel op tegen en vreest dat het bondgenootschap te veel invloed krijgt in het oosten van Europa. De Verenigde Staten hebben enkele duizenden militairen naar Oost-Europa gestuurd, voor het geval Rusland het buurland aanvalt.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
2 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
5 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
5 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
9 uur geleden