Oekraïne plaatst zich dankzij late zege op IJsland voor EK
WROCLAW (ANP) - Oekraïne heeft zich ten koste van IJsland geplaatst voor het Europees kampioenschap voetbal komende zomer. Het is voor de Oekraïners de eerste deelname aan een groot toernooi sinds de inval van Rusland ruim twee jaar geleden. Chelsea-aanvaller Mykhaylo Mudryk bezorgde de ploeg een late 2-1-zege in de beslissende play-off in het Poolse Wroclaw.
Oud-AZ'er Albert Gudmundsson zette IJsland na een half uur op voorsprong met een afstandsschot. Met een goede dribbelactie en doeltreffend schot maakte Viktor Tsyhankov tien minuten na rust gelijk. Met een afstandsschot zorgde Mudryk in de 84e minuut voor de beslissing. IJsland verprutste in de tweede helft meerdere grote kansen.
Oekraïne bereikte op het afgelopen EK de kwartfinales, de beste prestatie ooit van het land. Daarin werd met 4-0 verloren van Engeland. IJsland deed in 2016 voor het laatst mee aan het EK.
Oekraïne speelt op het EK tegen België, Slowakije en Roemenië.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
20 uur geleden