Oekraïne plaatst zich dankzij late zege op IJsland voor EK
WROCLAW (ANP) - Oekraïne heeft zich ten koste van IJsland geplaatst voor het Europees kampioenschap voetbal komende zomer. Het is voor de Oekraïners de eerste deelname aan een groot toernooi sinds de inval van Rusland ruim twee jaar geleden. Chelsea-aanvaller Mykhaylo Mudryk bezorgde de ploeg een late 2-1-zege in de beslissende play-off in het Poolse Wroclaw.
Oud-AZ'er Albert Gudmundsson zette IJsland na een half uur op voorsprong met een afstandsschot. Met een goede dribbelactie en doeltreffend schot maakte Viktor Tsyhankov tien minuten na rust gelijk. Met een afstandsschot zorgde Mudryk in de 84e minuut voor de beslissing. IJsland verprutste in de tweede helft meerdere grote kansen.
Oekraïne bereikte op het afgelopen EK de kwartfinales, de beste prestatie ooit van het land. Daarin werd met 4-0 verloren van Engeland. IJsland deed in 2016 voor het laatst mee aan het EK.
Oekraïne speelt op het EK tegen België, Slowakije en Roemenië.
Meer uit Voetbal
PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
6 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.
7 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.
12 uur geleden