Oekraïne plaatst zich dankzij late zege op IJsland voor EK
WROCLAW (ANP) - Oekraïne heeft zich ten koste van IJsland geplaatst voor het Europees kampioenschap voetbal komende zomer. Het is voor de Oekraïners de eerste deelname aan een groot toernooi sinds de inval van Rusland ruim twee jaar geleden. Chelsea-aanvaller Mykhaylo Mudryk bezorgde de ploeg een late 2-1-zege in de beslissende play-off in het Poolse Wroclaw.
Oud-AZ'er Albert Gudmundsson zette IJsland na een half uur op voorsprong met een afstandsschot. Met een goede dribbelactie en doeltreffend schot maakte Viktor Tsyhankov tien minuten na rust gelijk. Met een afstandsschot zorgde Mudryk in de 84e minuut voor de beslissing. IJsland verprutste in de tweede helft meerdere grote kansen.
Oekraïne bereikte op het afgelopen EK de kwartfinales, de beste prestatie ooit van het land. Daarin werd met 4-0 verloren van Engeland. IJsland deed in 2016 voor het laatst mee aan het EK.
Oekraïne speelt op het EK tegen België, Slowakije en Roemenië.
Meer uit Voetbal
SPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
20 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.
2 uur geledenALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.
2 uur geleden