Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne plaatst tientallen Russische artiesten op sanctielijst

Oekraïne plaatst tientallen Russische artiesten op sanctielijst

KIEV (ANP/DPA) - Oekraïne heeft tientallen Russische artiesten en andere publieke figuren op een sanctielijst geplaatst. Het gaat onder meer om bekende personen uit de opera-, film- en muziekwereld.

Een decreet met daarop 119 namen is zaterdag door het kantoor van de Oekraïense president Volodimir Zelenski gepubliceerd. Een van de bekendste namen op de lijst is die van de in Wenen woonachtige operazangeres Anna Netrebko. Zij kreeg eerder al veel kritiek omdat ze nauwe banden met het Kremlin zou hebben en omdat ze niet genoeg kritiek uitte op de Russische president Vladimir Poetin.

Op de lijst staan ook drie Oekraïense staatsburgers. Verder gaat het onder meer om de Russische popster Filipp Kirkorov en acteur en regisseur Nikita Michalkov, die prijzen heeft gewonnen op grote filmfestivals, zoals die in Cannes en Venetië. Oekraïne gaat de tegoeden van iedereen die op de lijst staat bevriezen.

Volgens Oekraïense media heeft president Zelenski eind december ook het staatsburgerschap van dertien geestelijken van de Oekraïens-Orthodoxe Kerk ingetrokken. Wie deze geestelijken zijn is niet bekend. De Oekraïens-Orthodoxe Kerk heeft van oudsher nauwe banden met Rusland. Na de Russische invasie heeft de kerk zich echter volledig losgemaakt van Moskou. Volgens de leiding in Kiev vormden de banden van de kerk met Rusland een bedreiging voor de veiligheid van Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Spaanse rechtbank doet geen onderzoek naar bekende deepfakezaak

PALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.

40 minuten geleden
Italië schort defensieovereenkomst met Israël op

ROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.

50 minuten geleden
Trump 'geschokt' door opstelling Meloni in oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geschokt" te zijn door de Italiaanse premier Giorgia Meloni, omdat ze zou weigeren de Amerikanen te helpen bij de oorlog in Iran. De twee hadden de afgelopen jaren een goede relatie, maar nu uit Trump zijn teleurstelling.

52 minuten geleden
Cel voor Turkse oud-oppositieleider om belediging Erdogan

MERSIN (ANP/DPA) - De Turkse oud-oppositieleider Kemal Kiliçdaroğlu heeft bijna een jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan, aldus zijn advocaat. Hij leidde dertien jaar de grootste oppositiepartij CHP en deed mee aan de presidentsverkiezingen in 2023.

1 uur geleden
Defensieakkoord innovatief Oekraïne en herbewapenend Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Oekraïne gaan nauwer samenwerken bij het produceren en aankopen van wapens. Duitsland gaat betalen voor honderden Amerikaanse Patriot-raketten en Duitse luchtafweer voor Oekraïne. En Oekraïne gaat zijn kennis en kunde over drone-oorlogvoering meer met Duitsland delen, hebben de Oekraïense president en de Duitse bondskanselier afgesproken.

1 uur geleden
Hulpverleners Rode Kruis bevoorraden Iran via land

TEHERAN (ANP/RTR) - Internationale hulpverleners van het Rode Kruis en de Rode Halve Maan zien zich gedwongen om via land naar Iran te reizen voor leveringen van humanitaire hulp. Normaal gesproken doen ze dat via de zee of de lucht, maar dat is door de oorlog met Israël en de Verenigde Staten nu geen optie.

1 uur geleden
Irak heeft afspraken met VS en Iran over blokkade Hormuz

BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraakse ministerie van Olie heeft met zowel Iran als de VS "een begripvolle verstandhouding" en overeenkomsten die het vervoer van Iraakse olie door de Straat van Hormuz minder moeilijk maken. Een woordvoerder zei verder niets over de afspraken. Hij zei wel dat de betrokken partijen garanderen dat de Iraakse export doorgaat.

2 uur geleden