Oekraïne ontvangt meer Deense F-16's, meldt Zelensky
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft volgens president Volodymyr Zelensky voor de tweede keer F-16's ontvangen van Denemarken. "Als al onze partners even vastberaden waren, was de Russische terreur al onmogelijk gemaakt", schrijft hij op X.
Zelensky meldt niet hoeveel jachtvliegtuigen zijn land heeft ontvangen. Hij zei dat Deense F-16's die eerder al waren geleverd "worden ingezet om Russische raketten te onderscheppen en om levens en infrastructuur te beschermen".
Naast Denemarken heeft ook Nederland jachtvliegtuigen van het type F-16 aan Oekraïne geleverd. De landen zijn ook betrokken bij het trainen van de piloten die de westerse vliegtuigen moeten besturen.
Oekraïne verweert zich al sinds begin 2022 tegen een Russische invasie. Het Oost-Europese land kreeg geleidelijk de beschikking over steeds moderner westers wapentuig. Naast vliegtuigen leveren bondgenoten ook tanks en raketsystemen.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
11 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.
12 uur geleden