
Oekraïne ontkent Russische krijgsgevangenen te hebben gedood
KIEV (ANP/AFP) - Oekraïne ontkent een groep Russische krijgsgevangenen te hebben gedood. Oekraïense soldaten zouden zich uitsluitend hebben verdedigd tegen Russen die veinsden dat ze zich overgaven. De Oekraïense commissaris voor mensenrechten van het parlement zegt dat de Russische aantijgingen, die zijn gebaseerd op videobeelden, niet kloppen.
Op Russische sociale media circuleren opnames van lichamen van Russische militairen die zouden zijn gedood nadat ze zich hadden overgegeven aan Oekraïense troepen. Maar volgens de commissaris deden de Russen alsof ze zich zouden overgeven, en pleegden ze een oorlogsmisdaad door het vuur te openen op de Oekraïense strijdkrachten.
Op een video is te zien hoe soldaten zich schijnbaar overgeven aan militairen in camouflage. De troepen gaan op de grond liggen in de met puin gevulde achtertuin van een huis. De video wordt abrupt afgebroken als er schoten zijn te horen. Op andere beelden is een tiental lichamen te zien.
Opzettelijke moord
Het Russische ministerie van Defensie beweert dat de video's de opzettelijke moord op meer dan tien in bedwang gehouden Russische soldaten tonen. Moskou spreekt over "oorlogsmisdaden", veroordeelt "het genadeloos neerschieten" van ongewapende Russische gevangenen en eist dat internationale organisaties "deze schokkende misdaad" veroordelen en grondig onderzoeken.
De Verenigde Naties zijn op de hoogte van de videobeelden en bekijken ze.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse autoriteiten onderzoeken hoe Greta Thunberg en andere Zweedse opvarenden van de Global Sumud Flotilla zijn behandeld in Israëlische detentie. Dat schrijft de Zweedse nieuwszender SVT Nyheter op basis van uitspraken van het hoofd consulaire zaken bij het ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal binnenkort een nieuwe ontmoeting hebben met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Trump meldt op Truth Social dat het gesprek zal plaatsvinden in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Het is nog niet duidelijk wanneer de ontmoeting zal plaatsvinden.
5 uur geledenRAFAH (ANP) - De grensovergang in het zuiden van Gaza bij Rafah opent vermoedelijk zondag. Dat melden onder meer Al Jazeera en het Italiaanse persbureau ANSA, die zich baseren op uitspraken van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar. De minister zei er niet bij of de grens opent voor alleen mensen, of ook noodhulp vanaf dat moment bij Rafah de grens over mag.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Turkije heeft een team van 81 reddingswerkers naar de Gazastrook gestuurd. Een deel van hen moet gaan helpen met het vinden van de lichamen van gijzelaars die nog onder het puin van de door Israël gebombardeerde gebouwen liggen.
6 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - Een van de hoogste Houthi-militairen, Muhammad al-Ghamari, is overleden. Dat meldt de Jemenitische groepering. Al-Ghamari, de opperbevelhebber van de militaire tak van de rebellengroep, zou zijn overleden aan verwondingen die hij opliep bij Israëlische luchtaanvallen in juni of augustus, aldus de Israëlische minister van Defensie Israel Katz in reactie op de bekendmaking.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk maakt zich schuldig aan "ernstige en systematische schendingen" van de rechten van niet-begeleide migrantenkinderen, oordeelt het Comité voor de Rechten van het Kind (CRC) van de Verenigde Naties. Velen van hen zijn dakloos, hebben geen toegang tot basiszorg en leven in vernederende omstandigheden, aldus het VN-comité, dat eraan toevoegt dat dit "in strijd is met de menselijke waardigheid".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump wil geld bestemd voor terrorismepreventie weghalen bij zogeheten Democratische staten en onderbrengen bij Republikeinse staten. Dat meldt Reuters op basis van overheidsdocumenten die het persbureau inzag. Twaalf staten waarin de Democraten de zeggenschap hebben, zien de stap als afstraffing voor hun onwil om mee te werken met de arrestatiecampagnes van landelijke immigratiediensten en spanden zaken aan tegen de beslissing.
9 uur geleden