Oekraïne onderzoekt of Rusland krijgsgevangenen heeft gedood
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne opent een onderzoek naar mogelijke Russische oorlogsmisdaden naar aanleiding van twee recent verschenen berichten over Russische troepen die gevangengenomen Oekraïense soldaten zouden hebben neerschoten. Dat meldt de procureur-generaal van Oekraïne.
Het Oekraïense leger plaatste zondag een korrelige, van bovenaf gefilmde video waarop een volgens Kyiv Russische soldaat van dichtbij twee Oekraïense soldaten neerschiet. In de video lopen twee soldaten naar een als Russisch aangemerkte loopgraaf. Vervolgens lijken ze te stoppen, waarop een Russische soldaat hen herhaaldelijk vastgrijpt en neerschiet, ook wanneer ze op de grond liggen en geen weerstand lijken te bieden.
"Vanochtend hebben de Russen opnieuw hun houding tegenover het internationaal humanitair recht getoond door twee Oekraïense krijgsgevangenen neer te schieten", schreef het Oekraïense leger in een Telegrambericht bij de video. Het incident zou zijn gebeurd nabij het dorp Vesele in de Oekraïense regio Donetsk.
Onderzoek
Het andere bericht dat de Oekraïense aanklager deed besluiten een onderzoek te openen, betrof de vermeende executie van zes zwaargewonde Oekraïense soldaten die waren achtergelaten tijdens de Oekraïense terugtrekking uit Avdiivka. Hun medesoldaten zouden hun lichamen later hebben herkend op een video die op Russische sociale media was geplaatst.
Rusland heeft niet gereageerd op de berichten. Moskou en Kyiv hebben elkaar sinds de Russische invasie bijna twee jaar geleden begon meerdere keren beschuldigd van het doden van krijgsgevangenen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.
3 uur geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.
4 uur geleden