Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne onderzoekt of Rusland krijgsgevangenen heeft gedood

Oekraïne onderzoekt of Rusland krijgsgevangenen heeft gedood

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne opent een onderzoek naar mogelijke Russische oorlogsmisdaden naar aanleiding van twee recent verschenen berichten over Russische troepen die gevangengenomen Oekraïense soldaten zouden hebben neerschoten. Dat meldt de procureur-generaal van Oekraïne.

Het Oekraïense leger plaatste zondag een korrelige, van bovenaf gefilmde video waarop een volgens Kyiv Russische soldaat van dichtbij twee Oekraïense soldaten neerschiet. In de video lopen twee soldaten naar een als Russisch aangemerkte loopgraaf. Vervolgens lijken ze te stoppen, waarop een Russische soldaat hen herhaaldelijk vastgrijpt en neerschiet, ook wanneer ze op de grond liggen en geen weerstand lijken te bieden.

"Vanochtend hebben de Russen opnieuw hun houding tegenover het internationaal humanitair recht getoond door twee Oekraïense krijgsgevangenen neer te schieten", schreef het Oekraïense leger in een Telegrambericht bij de video. Het incident zou zijn gebeurd nabij het dorp Vesele in de Oekraïense regio Donetsk.

Onderzoek

Het andere bericht dat de Oekraïense aanklager deed besluiten een onderzoek te openen, betrof de vermeende executie van zes zwaargewonde Oekraïense soldaten die waren achtergelaten tijdens de Oekraïense terugtrekking uit Avdiivka. Hun medesoldaten zouden hun lichamen later hebben herkend op een video die op Russische sociale media was geplaatst.

Rusland heeft niet gereageerd op de berichten. Moskou en Kyiv hebben elkaar sinds de Russische invasie bijna twee jaar geleden begon meerdere keren beschuldigd van het doden van krijgsgevangenen.

Meer uit Buitenland

Voormalige premier Zuid-Korea Lee Hae-chan overleden

HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.

5 minuten geleden
Elf doden bij aanval op Mexicaans voetbalveld

SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.

36 minuten geleden
Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

1 uur geleden
Meer politieke gevangenen vrijgelaten in Venezuela

CARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.

3 uur geleden
Doden en veel vermisten bij veerongeluk op de Filipijnen

MANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.

3 uur geleden
Trump: overheid onderzoekt dood van man in Minneapolis

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.

3 uur geleden
Israël opent grens pas na zoektocht lichaam laatste gijzelaar

JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.

5 uur geleden