Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne onderzoekt of Rusland krijgsgevangenen heeft gedood

Oekraïne onderzoekt of Rusland krijgsgevangenen heeft gedood

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne opent een onderzoek naar mogelijke Russische oorlogsmisdaden naar aanleiding van twee recent verschenen berichten over Russische troepen die gevangengenomen Oekraïense soldaten zouden hebben neerschoten. Dat meldt de procureur-generaal van Oekraïne.

Het Oekraïense leger plaatste zondag een korrelige, van bovenaf gefilmde video waarop een volgens Kyiv Russische soldaat van dichtbij twee Oekraïense soldaten neerschiet. In de video lopen twee soldaten naar een als Russisch aangemerkte loopgraaf. Vervolgens lijken ze te stoppen, waarop een Russische soldaat hen herhaaldelijk vastgrijpt en neerschiet, ook wanneer ze op de grond liggen en geen weerstand lijken te bieden.

"Vanochtend hebben de Russen opnieuw hun houding tegenover het internationaal humanitair recht getoond door twee Oekraïense krijgsgevangenen neer te schieten", schreef het Oekraïense leger in een Telegrambericht bij de video. Het incident zou zijn gebeurd nabij het dorp Vesele in de Oekraïense regio Donetsk.

Onderzoek

Het andere bericht dat de Oekraïense aanklager deed besluiten een onderzoek te openen, betrof de vermeende executie van zes zwaargewonde Oekraïense soldaten die waren achtergelaten tijdens de Oekraïense terugtrekking uit Avdiivka. Hun medesoldaten zouden hun lichamen later hebben herkend op een video die op Russische sociale media was geplaatst.

Rusland heeft niet gereageerd op de berichten. Moskou en Kyiv hebben elkaar sinds de Russische invasie bijna twee jaar geleden begon meerdere keren beschuldigd van het doden van krijgsgevangenen.

Meer uit Buitenland

Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

1 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

5 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

5 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

6 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

7 uur geleden
Meetinstrument in Voyager-sonde na halve eeuw uitgeschakeld

HOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.

7 uur geleden
Trump: marine VS schiet op Iraans schip om doorbreken blokkade

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."

8 uur geleden