Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne onderzoekt of Rusland krijgsgevangenen heeft gedood

Oekraïne onderzoekt of Rusland krijgsgevangenen heeft gedood

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne opent een onderzoek naar mogelijke Russische oorlogsmisdaden naar aanleiding van twee recent verschenen berichten over Russische troepen die gevangengenomen Oekraïense soldaten zouden hebben neerschoten. Dat meldt de procureur-generaal van Oekraïne.

Het Oekraïense leger plaatste zondag een korrelige, van bovenaf gefilmde video waarop een volgens Kyiv Russische soldaat van dichtbij twee Oekraïense soldaten neerschiet. In de video lopen twee soldaten naar een als Russisch aangemerkte loopgraaf. Vervolgens lijken ze te stoppen, waarop een Russische soldaat hen herhaaldelijk vastgrijpt en neerschiet, ook wanneer ze op de grond liggen en geen weerstand lijken te bieden.

"Vanochtend hebben de Russen opnieuw hun houding tegenover het internationaal humanitair recht getoond door twee Oekraïense krijgsgevangenen neer te schieten", schreef het Oekraïense leger in een Telegrambericht bij de video. Het incident zou zijn gebeurd nabij het dorp Vesele in de Oekraïense regio Donetsk.

Onderzoek

Het andere bericht dat de Oekraïense aanklager deed besluiten een onderzoek te openen, betrof de vermeende executie van zes zwaargewonde Oekraïense soldaten die waren achtergelaten tijdens de Oekraïense terugtrekking uit Avdiivka. Hun medesoldaten zouden hun lichamen later hebben herkend op een video die op Russische sociale media was geplaatst.

Rusland heeft niet gereageerd op de berichten. Moskou en Kyiv hebben elkaar sinds de Russische invasie bijna twee jaar geleden begon meerdere keren beschuldigd van het doden van krijgsgevangenen.

Meer uit Buitenland

Berlijn noemt aantijgingen Amerikaanse minister Kennedy fout

WASHINGTON/BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft aantijgingen van de Amerikaanse gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. tegengesproken. De omstreden telg van de beroemde Kennedy-familie beweert dat in Duitsland ruim duizend artsen worden vervolgd, omdat ze tijdens de coronapandemie bijvoorbeeld hadden toegestaan dat patiënten geen mondkapje hoefden te dragen.

21 minuten geleden
Oud-VS-ambassadeur VK biedt slachtoffers Epstein excuses aan

LONDEN (ANP/RTR) - De gewezen Britse ambassadeur in de Verenigde Staten, Peter Mandelson, heeft excuses aangeboden aan de slachtoffers van Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat onderhield warme banden met de Amerikaanse miljardair en veroordeelde zedendelinquent en moest vertrekken toen bekend werd hoe nauw hij was met Epstein. "Ik zou mijn excuses willen aanbieden aan deze vrouwen voor het feit dat het systeem erin faalde hun stemmen te horen en hen niet de bescherming bood die ze mochten verwachten", aldus Mandelson.

37 minuten geleden
Stroom voor honderdduizenden in regio Zaporizja weer hersteld

ZAPORIZJA (ANP/DPA) - De stroomstoring die honderdduizenden huishoudens en bedrijven in de Oekraïense regio Zaporizja raakte, is verholpen. Dat meldt de directeur van het lokale energiebedrijf in een bericht op Telegram. Volgens hem ging het om circa 380.000 gezinnen en ondernemingen die kampten met stroomuitval.

2 uur geleden
Opnieuw duizenden de straat op in Minneapolis om ICE

MINNEAPOLIS (ANP) - Opnieuw zijn in Minneapolis duizenden de straat opgegaan uit onvrede met ICE en uit solidariteit met de 37-jarige Renee Good die daar woensdag door die immigratiedienst werd doodgeschoten. Volgens de lokale politie verliep het protest veelal vreedzaam. Ook in steden als Austin, Seattle, New York en Los Angeles werd de voorbije dagen gedemonstreerd vanwege de dood van de vrouw, onder de noemer "ICE, out for Good". In Minneapolis werden dit weekend enkele tientallen demonstranten gearresteerd, aldus de politie.

3 uur geleden
Iran waarschuwt VS: aanval zal leiden tot tegenaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft de VS gewaarschuwd dat een aanval op het land zal leiden tot represailles. Volgens de voorzitter van het Iraanse parlement zal zo'n actie resulteren in vergeldingsaanvallen tegen Israël en Amerikaanse bases in de regio. De voorzitter sprak van die locaties als "legitieme doelen".

6 uur geleden
Opnieuw nacht van felle protesten in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Inwoners van Teheran en andere Iraanse steden zijn in de nacht van zaterdag op zondag opnieuw de straat opgegaan om te protesteren tegen het regime, ondanks harde repressie.

8 uur geleden
NYT: Trump beraadt zich op aanval tegen Iran om aanpak betogers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich de afgelopen dagen laten briefen over opties voor een nieuwe militaire aanval tegen Iran. Hij overweegt zijn dreigement waar te maken om het land aan te vallen om het harde optreden tegen demonstranten. Dat meldt The New York Times op basis van meerdere Amerikaanse functionarissen.

10 uur geleden