Oekraïne onderzoekt desertie in door Fransen getrainde brigade
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar desertie en "machtsmisbruik" binnen een legereenheid die gedeeltelijk door Frankrijk is getraind, meldt het Oekraïense Staatsbureau voor Onderzoek. Honderden militairen zouden de eenheid zijn ontvlucht.
De 155e Gemechaniseerde Brigade, ook wel 'Anna van Kyiv' genoemd, was een van de eenheden die vorig jaar werden gevormd toen Oekraïne de voorbereidingen voor mogelijke nieuwe Russische offensieven wilde opvoeren. De eenheid moest uit 4500 soldaten bestaan, waarvan Frankrijk ongeveer de helft zou trainen en uitrusting zou leveren. De ontwikkeling ervan is echter geplaagd door problemen, waaronder wat een parlementariër omschreef als "slecht management".
De vooraanstaande Oekraïense journalist Joeri Boetoesov schreef in december dat 1700 soldaten waren gevlucht uit de brigade zonder de strijd aan te gaan. Vijftig van hen zouden zijn ontsnapt tijdens de training in Frankrijk.
Parlementariër Mariana Bezoegla zei vorige maand dat de brigade effectief was ontmanteld en herverdeeld over andere eenheden. Ze gaf de schuld aan wat zij een gebrek aan "coördinatie van commandostructuren" noemde. "Zelfs de Franse pogingen om de brigade te specialiseren konden het niet redden van de slechte militaire beslissingen van onze generaals, die uiteindelijk de eenheid ontmantelden," zei ze.
Meer uit Buitenland
VAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
22 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.
5 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.
6 uur geleden