Oekraïne: Noord-Koreaans leger lijdt zware verliezen in Koersk
KYIV (ANP/DPA) - Het Noord-Koreaanse leger lijdt zware verliezen bij de gevechten tegen Oekraïne in de Russische regio Koersk, meldt de Oekraïense geheime dienst SBOe. In een ziekenhuis bij Moskou zouden in enkele dagen meer dan tweehonderd gewonde Noord-Koreanen zijn opgenomen.
De SBOe baseert zich op afgeluisterde telefoongesprekken. Volgens de dienst zijn er klachten dat in het ziekenhuis buitenlandse militairen een voorkeursbehandeling krijgen. Amerikaanse functionarissen hebben ook gezegd dat onder de Noord-Koreaanse militairen honderden slachtoffers zijn gevallen. Zij deelden geen verdere informatie.
De Verenigde Staten, Oekraïne en Zuid-Korea zeggen dat in Koersk ongeveer 10.000 Noord-Koreaanse militairen meevechten met het Russische leger. Oekraïense troepen drongen Koersk in augustus binnen en bezetten sindsdien delen van de regio. Rusland is erin geslaagd Oekraïne deels te verdrijven.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
18 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
59 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
1 uur geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het partijbureau van de rechtse Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is zaterdag in de hoofdstad Caracas heropend. Het werd gesloten in 2024 rond de omstreden herverkiezing van de linkse Nicolás Maduro als president. Machado dook daarna onder.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De aangekondigde demonstraties voor deze zaterdag in de VS kunnen opnieuw miljoenen mensen op de been brengen, zo is de verwachting. Het worden de derde 'No Kings Rallies' waarbij geprotesteerd wordt tegen president Donald Trump, en inmiddels ook tegen de oorlog in Iran.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen betogen in Londen in twee grote protestmarsen tegen radicaal rechts en voor de Palestijnse zaak. De twee optochten komen samen voor een eindmanifestatie op Whitehall in het regeringscentrum van de Britse hoofdstad. Daar wordt een boodschap overgebracht van de burgemeester van Londen, Sadiq Khan van de partij Labour. De leider van de Green Party, Zack Polanski, spreekt naar verwachting de menigte toe.
3 uur geledenBAGHDAD (ANP/RTR/AFP) - De premier van Irak, Mohammed Shia al-Sudani, veroordeelt de aanslag op zijn Koerdische collega Nechirvan Barzani, president van de Koerdische Autonome Regio in Noord-Irak. Al-Sudani wil een gezamenlijk Iraaks-Koerdisch onderzoeksteam samenstellen dat uitzoekt wie achter de aanval zat.
4 uur geleden