Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: Noord-Koreaans leger lijdt zware verliezen in Koersk

Oekraïne: Noord-Koreaans leger lijdt zware verliezen in Koersk

KYIV (ANP/DPA) - Het Noord-Koreaanse leger lijdt zware verliezen bij de gevechten tegen Oekraïne in de Russische regio Koersk, meldt de Oekraïense geheime dienst SBOe. In een ziekenhuis bij Moskou zouden in enkele dagen meer dan tweehonderd gewonde Noord-Koreanen zijn opgenomen.

De SBOe baseert zich op afgeluisterde telefoongesprekken. Volgens de dienst zijn er klachten dat in het ziekenhuis buitenlandse militairen een voorkeursbehandeling krijgen. Amerikaanse functionarissen hebben ook gezegd dat onder de Noord-Koreaanse militairen honderden slachtoffers zijn gevallen. Zij deelden geen verdere informatie.

De Verenigde Staten, Oekraïne en Zuid-Korea zeggen dat in Koersk ongeveer 10.000 Noord-Koreaanse militairen meevechten met het Russische leger. Oekraïense troepen drongen Koersk in augustus binnen en bezetten sindsdien delen van de regio. Rusland is erin geslaagd Oekraïne deels te verdrijven.

Meer uit Buitenland

President Somalië ziet Israëlische erkenning als bedreiging

MOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.

3 uur geleden
Zelensky: vrede met Rusland hangt af van onze bondgenoten

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.

3 uur geleden
Doden en stroomuitval door storm in Noord-Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.

4 uur geleden
Honderdduizenden huishoudens in Kyiv hebben weer stroom

KYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.

6 uur geleden
Franse actrice Brigitte Bardot (91) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.

6 uur geleden
VN: Myanmar heeft vrije en geloofwaardige verkiezingen nodig

NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De Verenigde Naties zeggen dat Myanmar verkiezingen nodig heeft die onder meer "vrij" en "geloofwaardig" zijn. In het land worden nu voor het eerst parlementsverkiezingen gehouden sinds de militaire coup in 2021. Critici spreken van schijnverkiezingen.

8 uur geleden
Lavrov: legitiem om Europese troepen in Oekraïne aan te vallen

MOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.

9 uur geleden