Oekraïne: Noord-Koreaans leger lijdt zware verliezen in Koersk
KYIV (ANP/DPA) - Het Noord-Koreaanse leger lijdt zware verliezen bij de gevechten tegen Oekraïne in de Russische regio Koersk, meldt de Oekraïense geheime dienst SBOe. In een ziekenhuis bij Moskou zouden in enkele dagen meer dan tweehonderd gewonde Noord-Koreanen zijn opgenomen.
De SBOe baseert zich op afgeluisterde telefoongesprekken. Volgens de dienst zijn er klachten dat in het ziekenhuis buitenlandse militairen een voorkeursbehandeling krijgen. Amerikaanse functionarissen hebben ook gezegd dat onder de Noord-Koreaanse militairen honderden slachtoffers zijn gevallen. Zij deelden geen verdere informatie.
De Verenigde Staten, Oekraïne en Zuid-Korea zeggen dat in Koersk ongeveer 10.000 Noord-Koreaanse militairen meevechten met het Russische leger. Oekraïense troepen drongen Koersk in augustus binnen en bezetten sindsdien delen van de regio. Rusland is erin geslaagd Oekraïne deels te verdrijven.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.
2 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.
47 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.
49 minuten geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
6 uur geleden