Oekraïne: Noord-Koreaans leger lijdt zware verliezen in Koersk
KYIV (ANP/DPA) - Het Noord-Koreaanse leger lijdt zware verliezen bij de gevechten tegen Oekraïne in de Russische regio Koersk, meldt de Oekraïense geheime dienst SBOe. In een ziekenhuis bij Moskou zouden in enkele dagen meer dan tweehonderd gewonde Noord-Koreanen zijn opgenomen.
De SBOe baseert zich op afgeluisterde telefoongesprekken. Volgens de dienst zijn er klachten dat in het ziekenhuis buitenlandse militairen een voorkeursbehandeling krijgen. Amerikaanse functionarissen hebben ook gezegd dat onder de Noord-Koreaanse militairen honderden slachtoffers zijn gevallen. Zij deelden geen verdere informatie.
De Verenigde Staten, Oekraïne en Zuid-Korea zeggen dat in Koersk ongeveer 10.000 Noord-Koreaanse militairen meevechten met het Russische leger. Oekraïense troepen drongen Koersk in augustus binnen en bezetten sindsdien delen van de regio. Rusland is erin geslaagd Oekraïne deels te verdrijven.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
5 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
12 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
12 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
13 uur geleden