Oekraïne nodigt Chinese minister uit voor bezoek
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense regering heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi uitgenodigd voor een bezoek aan het land. Beijing is "geïnteresseerd" in het voorstel, meldt het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag.
"We zijn bereid om minister Wang Yi in Oekraïne te verwelkomen, zodat hij met eigen ogen de gevolgen van de Russische agressie tegen ons land kan zien", zei de woordvoerder. Die verklaarde ook dat Kyiv "diepgaandere bilaterale gesprekken" met Wang wil voeren over een aantal bilaterale, regionale en internationale kwesties.
De Oekraïense buitenlandminister Dmytro Koeleba bracht vorige week een bezoek aan China. Hij was de eerste Oekraïense topfunctionaris die naar China ging sinds de Russische inval in Oekraïne in februari 2022. Koeleba sprak in Guangzhou met Wang over onder meer de oorlog. Beijing zegt neutraal te zijn in de oorlog en wil optreden als bemiddelaar.
Meer uit Buitenland
SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
46 minuten geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
7 uur geleden