Oekraïne nodigt Chinese minister uit voor bezoek
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense regering heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi uitgenodigd voor een bezoek aan het land. Beijing is "geïnteresseerd" in het voorstel, meldt het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag.
"We zijn bereid om minister Wang Yi in Oekraïne te verwelkomen, zodat hij met eigen ogen de gevolgen van de Russische agressie tegen ons land kan zien", zei de woordvoerder. Die verklaarde ook dat Kyiv "diepgaandere bilaterale gesprekken" met Wang wil voeren over een aantal bilaterale, regionale en internationale kwesties.
De Oekraïense buitenlandminister Dmytro Koeleba bracht vorige week een bezoek aan China. Hij was de eerste Oekraïense topfunctionaris die naar China ging sinds de Russische inval in Oekraïne in februari 2022. Koeleba sprak in Guangzhou met Wang over onder meer de oorlog. Beijing zegt neutraal te zijn in de oorlog en wil optreden als bemiddelaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
6 uur geledenROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
12 uur geleden