Oekraïne neemt schip in beslag om graanexport vanuit de Krim
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft een buitenlands vrachtschip in beslag genomen en de kapitein vastgezet. Het vaartuig exporteerde illegaal graan vanuit het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim, meldt de Oekraïense veiligheidsdienst (SBOe).
De inbeslagname vond plaats op de Zwarte Zee bij de Oekraïense regio Odesa, ten noordoosten van de Krim. Het schip, dat onder de vlag van een Centraal-Afrikaans land vaart, zou recent zijn aangemeerd in Sebastopol, een havenstad op de Krim, om daar "geplunderde" landbouwproducten op te halen. Kyiv beschuldigt Moskou ervan Oekraïens graan te stelen en te vernietigen. Rusland heeft in het eerste jaar van de invasie landbouwgrond in het zuiden van Oekraïne bezet.
De kapitein en de twaalf bemanningsleden worden ervan beschuldigd Rusland te hebben geholpen bij de export van tonnen Oekraïens graan voor de verkoop aan het Midden-Oosten. De kapitein kan tot vijf jaar celstraf krijgen voor het overtreden van reisbeperkingen in de door Rusland bezette gebieden van Oekraïne, meldt de SBOe.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
5 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
8 uur geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
11 uur geleden