Oekraïne neemt schip in beslag om graanexport vanuit de Krim
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft een buitenlands vrachtschip in beslag genomen en de kapitein vastgezet. Het vaartuig exporteerde illegaal graan vanuit het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim, meldt de Oekraïense veiligheidsdienst (SBOe).
De inbeslagname vond plaats op de Zwarte Zee bij de Oekraïense regio Odesa, ten noordoosten van de Krim. Het schip, dat onder de vlag van een Centraal-Afrikaans land vaart, zou recent zijn aangemeerd in Sebastopol, een havenstad op de Krim, om daar "geplunderde" landbouwproducten op te halen. Kyiv beschuldigt Moskou ervan Oekraïens graan te stelen en te vernietigen. Rusland heeft in het eerste jaar van de invasie landbouwgrond in het zuiden van Oekraïne bezet.
De kapitein en de twaalf bemanningsleden worden ervan beschuldigd Rusland te hebben geholpen bij de export van tonnen Oekraïens graan voor de verkoop aan het Midden-Oosten. De kapitein kan tot vijf jaar celstraf krijgen voor het overtreden van reisbeperkingen in de door Rusland bezette gebieden van Oekraïne, meldt de SBOe.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
7 uur geleden