Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: miljoenen tonnen graan via Donau verscheept

Oekraïne: miljoenen tonnen graan via Donau verscheept

KIEV (ANP/DPA) - Er wordt momenteel meer Oekraïens graan via de Donau verscheept dan op enig moment tijdens de oorlog die inmiddels een halfjaar duurt. Alleen zaterdag al werd 45.000 ton graan via de rivier verscheept, aldus het Oekraïense ministerie van Infrastructuur. Dat gebeurt vanuit de havens van Izmajil, Reni en Oest-Doenajsk op de grens met Roemenië.

Sinds maart gaat het om 4 miljoen ton graan, die via de Donau is vervoerd. Die rivier is belangrijker geworden voor Oekraïne omdat de havens aan de Zwarte Zee maandenlang geblokkeerd werden door Rusland. Miljoenen tonnen graan konden daardoor het land niet verlaten.

Pas eind juli sloten Oekraïne en Rusland onder toezicht van de Verenigde Naties en Turkije een deal om graantransporten over zee weer mogelijk te maken. Volgens het Istanbul Coordination Center, dat de graantransporten in de gaten houdt, is sindsdien zo'n 1 miljoen ton graan en andere voedingsmiddelen over de Zwarte Zee vervoerd. 103 schepen voeren vanuit of naar Oekraïne.

Er is ook nog graan vervoerd via het spoor en via ingewikkelder routes. Zo werd er graan via de Donau naar Roemenië vervoerd om daar weer per schip via de Zwarte Zee verder te worden gevoerd.

Meer uit Financieel

Hoge Raad oordeelt hogere belastingrente voor bedrijven ongeldig

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.

7 minuten geleden
Toeristen boekten recordaantal overnachtingen in de EU

LUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.

8 minuten geleden
Andere grote rederijen wachten nog met terugkeer naar Suezkanaal

HAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.

55 minuten geleden
Meer ijzererts zorgt voor toename overslag in Zeeuwse havens

TERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.

1 uur geleden
BBC sluit contentdeal met videoplatform YouTube, meldt FT

LONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.

1 uur geleden
TikTok-technologie checkt video's om te jonge gebruikers te weren

STOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.

1 uur geleden
China en Canada verlagen tarieven op koolzaad en auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - China en Canada zijn overeengekomen om een aantal importheffingen te verlagen. Dat meldt de Canadese premier Mark Carney, die deze week in Beijing is. Onder andere Canadees koolzaad en Chinese auto's vallen onder de deal.

1 uur geleden