Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne mengt zich in strijd om bovenste plaatsen in EK-groep

Oekraïne mengt zich in strijd om bovenste plaatsen in EK-groep

DÜSSELDORF (ANP) - Oekraïne heeft zich gemengd in de strijd om de bovenste plaatsen in Groep E op het EK voetbal. De formatie van bondscoach Serhiy Rebrov versloeg Slowakije met 2-1. Oekraïne had een ruime nederlaag geleden in het eerste duel met Roemenië (3-0).

Met het resultaat komt Oekraïne na twee wedstrijden op 3 punten, evenveel als Roemenië en Slowakije. België is nog puntloos. Roemenië en België hebben wel een wedstrijd minder gespeeld en treffen elkaar op zaterdag.

Na de domper uit het eerste duel veranderde Rebrov zijn elftal op vijf plaatsen. Onder anderen keeper Andriy Lunin moest het veld ruimen voor Antoliy Trubin. Het leek een goede keuze, nadat de nieuwe doelman met goede reddingen treffers van Lukás Haraslin, Ivan Schranz en Feyenoorder Dávid Hancko had voorkomen. In de 17e minuut had hij echter geen antwoord op een rake kopbal van Schranz, 1-0.

Zorgen

Oekraïne nam het initiatief halverwege de eerste helft over en Artem Dovbyk en Mykhaylo Mudryk zorgden voor gevaar voor het Slowaakse doel. Na ruim een half uur raakte Oleksandr Tymchyk de paal. Oekraïne bleef na rust zoeken naar de gelijkmaker. Dovbyk kreeg een goede kopkans, waarna Mykola Shaparenko op aangeven van oud-PSV'er Oleksandr Zinchenko de 1-1 binnenschoot.

Hancko moest halverwege de tweede helft noodgedwongen naar de kant. De verdediger raakte ogenschijnlijk geblesseerd aan de lies, zonder dat er een tegenstander in de buurt stond. De zorgen van Slowakije werden nog groter, nadat Roman Yaremchuk in de 80e minuut op fraaie wijze de 2-1 van Oekraïne had gemaakt. De invaller controleerde knap een pass van Shaparenko en tikte de bal meteen langs de keeper.

Feyenoorder Leo Sauer viel in de slotfase nog in bij Slowakije, maar ook hij kon de nederlaag niet meer afwenden.

Meer uit Voetbal

Kompany zegt nog niet of Bayern met beste ploeg tegen PSV begint

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."

2 uur geleden
Ajax-trainer Grim: zelf winnen en daarna zien we het wel

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."

7 uur geleden
Bosz verwacht niet dat PSV resultaat cadeau krijgt van Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."

9 uur geleden
PSV'er Wanner heeft nog geen keuze gemaakt over interlandloopbaan

EINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."

10 uur geleden
Berghuis traint weer mee met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.

10 uur geleden
PSV hoopt op Til en Salah-Eddine voor cruciaal duel met Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."

10 uur geleden
Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

2 dagen geleden