Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne mengt zich in strijd om bovenste plaatsen in EK-groep

Oekraïne mengt zich in strijd om bovenste plaatsen in EK-groep

DÜSSELDORF (ANP) - Oekraïne heeft zich gemengd in de strijd om de bovenste plaatsen in Groep E op het EK voetbal. De formatie van bondscoach Serhiy Rebrov versloeg Slowakije met 2-1. Oekraïne had een ruime nederlaag geleden in het eerste duel met Roemenië (3-0).

Met het resultaat komt Oekraïne na twee wedstrijden op 3 punten, evenveel als Roemenië en Slowakije. België is nog puntloos. Roemenië en België hebben wel een wedstrijd minder gespeeld en treffen elkaar op zaterdag.

Na de domper uit het eerste duel veranderde Rebrov zijn elftal op vijf plaatsen. Onder anderen keeper Andriy Lunin moest het veld ruimen voor Antoliy Trubin. Het leek een goede keuze, nadat de nieuwe doelman met goede reddingen treffers van Lukás Haraslin, Ivan Schranz en Feyenoorder Dávid Hancko had voorkomen. In de 17e minuut had hij echter geen antwoord op een rake kopbal van Schranz, 1-0.

Zorgen

Oekraïne nam het initiatief halverwege de eerste helft over en Artem Dovbyk en Mykhaylo Mudryk zorgden voor gevaar voor het Slowaakse doel. Na ruim een half uur raakte Oleksandr Tymchyk de paal. Oekraïne bleef na rust zoeken naar de gelijkmaker. Dovbyk kreeg een goede kopkans, waarna Mykola Shaparenko op aangeven van oud-PSV'er Oleksandr Zinchenko de 1-1 binnenschoot.

Hancko moest halverwege de tweede helft noodgedwongen naar de kant. De verdediger raakte ogenschijnlijk geblesseerd aan de lies, zonder dat er een tegenstander in de buurt stond. De zorgen van Slowakije werden nog groter, nadat Roman Yaremchuk in de 80e minuut op fraaie wijze de 2-1 van Oekraïne had gemaakt. De invaller controleerde knap een pass van Shaparenko en tikte de bal meteen langs de keeper.

Feyenoorder Leo Sauer viel in de slotfase nog in bij Slowakije, maar ook hij kon de nederlaag niet meer afwenden.

Meer uit Voetbal

City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

9 uur geleden
Aanvaller Noslin helpt Lazio aan zege op Cremonese

CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).

13 uur geleden
Atlético Madrid rekent op spits Álvarez voor uitduel met Arsenal

LONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.

13 uur geleden
Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

15 uur geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

17 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

19 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

19 uur geleden