Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne mengt zich in strijd om bovenste plaatsen in EK-groep

Oekraïne mengt zich in strijd om bovenste plaatsen in EK-groep

DÜSSELDORF (ANP) - Oekraïne heeft zich gemengd in de strijd om de bovenste plaatsen in Groep E op het EK voetbal. De formatie van bondscoach Serhiy Rebrov versloeg Slowakije met 2-1. Oekraïne had een ruime nederlaag geleden in het eerste duel met Roemenië (3-0).

Met het resultaat komt Oekraïne na twee wedstrijden op 3 punten, evenveel als Roemenië en Slowakije. België is nog puntloos. Roemenië en België hebben wel een wedstrijd minder gespeeld en treffen elkaar op zaterdag.

Na de domper uit het eerste duel veranderde Rebrov zijn elftal op vijf plaatsen. Onder anderen keeper Andriy Lunin moest het veld ruimen voor Antoliy Trubin. Het leek een goede keuze, nadat de nieuwe doelman met goede reddingen treffers van Lukás Haraslin, Ivan Schranz en Feyenoorder Dávid Hancko had voorkomen. In de 17e minuut had hij echter geen antwoord op een rake kopbal van Schranz, 1-0.

Zorgen

Oekraïne nam het initiatief halverwege de eerste helft over en Artem Dovbyk en Mykhaylo Mudryk zorgden voor gevaar voor het Slowaakse doel. Na ruim een half uur raakte Oleksandr Tymchyk de paal. Oekraïne bleef na rust zoeken naar de gelijkmaker. Dovbyk kreeg een goede kopkans, waarna Mykola Shaparenko op aangeven van oud-PSV'er Oleksandr Zinchenko de 1-1 binnenschoot.

Hancko moest halverwege de tweede helft noodgedwongen naar de kant. De verdediger raakte ogenschijnlijk geblesseerd aan de lies, zonder dat er een tegenstander in de buurt stond. De zorgen van Slowakije werden nog groter, nadat Roman Yaremchuk in de 80e minuut op fraaie wijze de 2-1 van Oekraïne had gemaakt. De invaller controleerde knap een pass van Shaparenko en tikte de bal meteen langs de keeper.

Feyenoorder Leo Sauer viel in de slotfase nog in bij Slowakije, maar ook hij kon de nederlaag niet meer afwenden.

Meer uit Voetbal

Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

2 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

4 uur geleden
FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

5 uur geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

6 uur geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

6 uur geleden
Bayern München neemt afstand van Dortmund door zege op St. Pauli

HAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).

6 uur geleden
Liverpool wint na drie nederlagen op rij wel van Fulham

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.

6 uur geleden