Oekraïne mengt zich in strijd om bovenste plaatsen in EK-groep
DÜSSELDORF (ANP) - Oekraïne heeft zich gemengd in de strijd om de bovenste plaatsen in Groep E op het EK voetbal. De formatie van bondscoach Serhiy Rebrov versloeg Slowakije met 2-1. Oekraïne had een ruime nederlaag geleden in het eerste duel met Roemenië (3-0).
Met het resultaat komt Oekraïne na twee wedstrijden op 3 punten, evenveel als Roemenië en Slowakije. België is nog puntloos. Roemenië en België hebben wel een wedstrijd minder gespeeld en treffen elkaar op zaterdag.
Na de domper uit het eerste duel veranderde Rebrov zijn elftal op vijf plaatsen. Onder anderen keeper Andriy Lunin moest het veld ruimen voor Antoliy Trubin. Het leek een goede keuze, nadat de nieuwe doelman met goede reddingen treffers van Lukás Haraslin, Ivan Schranz en Feyenoorder Dávid Hancko had voorkomen. In de 17e minuut had hij echter geen antwoord op een rake kopbal van Schranz, 1-0.
Zorgen
Oekraïne nam het initiatief halverwege de eerste helft over en Artem Dovbyk en Mykhaylo Mudryk zorgden voor gevaar voor het Slowaakse doel. Na ruim een half uur raakte Oleksandr Tymchyk de paal. Oekraïne bleef na rust zoeken naar de gelijkmaker. Dovbyk kreeg een goede kopkans, waarna Mykola Shaparenko op aangeven van oud-PSV'er Oleksandr Zinchenko de 1-1 binnenschoot.
Hancko moest halverwege de tweede helft noodgedwongen naar de kant. De verdediger raakte ogenschijnlijk geblesseerd aan de lies, zonder dat er een tegenstander in de buurt stond. De zorgen van Slowakije werden nog groter, nadat Roman Yaremchuk in de 80e minuut op fraaie wijze de 2-1 van Oekraïne had gemaakt. De invaller controleerde knap een pass van Shaparenko en tikte de bal meteen langs de keeper.
Feyenoorder Leo Sauer viel in de slotfase nog in bij Slowakije, maar ook hij kon de nederlaag niet meer afwenden.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
3 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
1 dag geleden