Oekraïne mengt zich in strijd om bovenste plaatsen in EK-groep
DÜSSELDORF (ANP) - Oekraïne heeft zich gemengd in de strijd om de bovenste plaatsen in Groep E op het EK voetbal. De formatie van bondscoach Serhiy Rebrov versloeg Slowakije met 2-1. Oekraïne had een ruime nederlaag geleden in het eerste duel met Roemenië (3-0).
Met het resultaat komt Oekraïne na twee wedstrijden op 3 punten, evenveel als Roemenië en Slowakije. België is nog puntloos. Roemenië en België hebben wel een wedstrijd minder gespeeld en treffen elkaar op zaterdag.
Na de domper uit het eerste duel veranderde Rebrov zijn elftal op vijf plaatsen. Onder anderen keeper Andriy Lunin moest het veld ruimen voor Antoliy Trubin. Het leek een goede keuze, nadat de nieuwe doelman met goede reddingen treffers van Lukás Haraslin, Ivan Schranz en Feyenoorder Dávid Hancko had voorkomen. In de 17e minuut had hij echter geen antwoord op een rake kopbal van Schranz, 1-0.
Zorgen
Oekraïne nam het initiatief halverwege de eerste helft over en Artem Dovbyk en Mykhaylo Mudryk zorgden voor gevaar voor het Slowaakse doel. Na ruim een half uur raakte Oleksandr Tymchyk de paal. Oekraïne bleef na rust zoeken naar de gelijkmaker. Dovbyk kreeg een goede kopkans, waarna Mykola Shaparenko op aangeven van oud-PSV'er Oleksandr Zinchenko de 1-1 binnenschoot.
Hancko moest halverwege de tweede helft noodgedwongen naar de kant. De verdediger raakte ogenschijnlijk geblesseerd aan de lies, zonder dat er een tegenstander in de buurt stond. De zorgen van Slowakije werden nog groter, nadat Roman Yaremchuk in de 80e minuut op fraaie wijze de 2-1 van Oekraïne had gemaakt. De invaller controleerde knap een pass van Shaparenko en tikte de bal meteen langs de keeper.
Feyenoorder Leo Sauer viel in de slotfase nog in bij Slowakije, maar ook hij kon de nederlaag niet meer afwenden.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.
55 minuten geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen Celtic een overwinning nodig voor een goede uitgangspositie voor een langer verblijf in de Europa League. "We lopen niet weg voor die druk", zei Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip. "We zijn gewend aan druk, daar groeien we mee op. Ik geloof in onze club, spelers en staf. We gaan deze moeilijke fase doorkomen. Dat zeg ik op basis van hoe we trainen en hoe we ons iedere dag opstellen."
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Tijjani Reijnders heeft benadrukt dat Manchester City na de verrassende nederlaag (0-2) tegen Bayer Leverkusen in de Champions League niet van slag zal raken. "Natuurlijk is het balen, maar we mogen ons zelfvertrouwen niet verliezen, want we hebben eerder geweldig gepresteerd en we moeten weer terug naar die winning streak. Dat doen we door ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd op zaterdag", aldus de Nederlandse middenvelder in Manchester.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces alsnog schuld bekend. Tegen hem zijn 31 aanklachten ingediend, waaronder het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.
10 uur geleden