
Oekraïne meldt weer Russische drone- en raketaanvallen op Odesa
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland opnieuw doelen heeft aangevallen in de regio Odesa. De Russische strijdkrachten vuurden tien kruisraketten af. Ook vielen ze aan met zes drones van het type Shahed, meldt de Oekraïense luchtmacht. Die zegt dat gevechtsvliegtuigen en luchtafweergeschut zijn ingezet om de aanval af te slaan.
De luchtmacht zegt zes drones en zes raketten te hebben vernietigd voordat ze hun doel konden bereiken. Er zou schade zijn aan een landbouwcomplex, maar bijzonderheden zijn niet bekendgemaakt. In Odesa bevindt zich ook belangrijke Oekraïense haveninfrastructuur. Oekraïne had in aanloop naar de aanval bekendgemaakt dat weer twee vrachtschepen worden ingezet om landbouwproducten naar Afrika en Azië te brengen.
Het Oost-Europese land geldt als een belangrijke producent van landbouwproducten. De oorlog compliceert pogingen om die goederen naar andere landen te vervoeren. Er was tot juli een zogenoemde graandeal van kracht die het mogelijk maakte om toch Oekraïense voedingswaren te exporteren via havens aan de Zwarte Zee. Rusland wilde die overeenkomst uiteindelijk niet meer verlengen en blokkeert sindsdien feitelijk Oekraïense zeehavens.
Meer uit Buitenland
OREM (ANP) - Op sociale media hebben veel prominente politici uit de Verenigde Staten hun afschuw uitgesproken over de moord op de Amerikaanse conservatieve activist Charlie Kirk.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gezegd dat zijn beslissing om Hamas in Qatar aan te vallen niet verstandig was. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op basis van hoge functionarissen binnen de Amerikaanse regering.
24 minuten geledenDOHA (ANP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, zegt dat zijn regering haar positie als bemiddelaar in de oorlog tussen Hamas en Israël heroverweegt, nu Israël een aanval heeft uitgevoerd op Qatarese bodem. Dat zei hij in een interview met CNN, een dag na de aanval in de Qatarese hoofdstad Doha.
26 minuten geledenOREM (ANP) - De Amerikaanse conservatieve activist Charlie Kirk is overleden nadat hij was neergeschoten tijdens een evenement op de Utah Valley University, meldt president Trump op Truth Social.
2 uur geledenOREM (ANP/RTR) - Bij een evenement van de Amerikaanse conservatieve commentator Charlie Kirk op de Utah Valley University zijn woensdag schoten gelost. Een verslaggever van NBC News meldt dat de 31-jarige Kirk daarbij is getroffen. Kirk staat bekend als bondgenoot van president Donald Trump.
3 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van de Israëlische aanval op Jemen is opgelopen tot 35, meldt het door de Houthi's bestuurde gezondheidsministerie op X. Ook vielen er 131 gewonden. De woordvoerder schrijft daarbij dat het geen definitief dodental is.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins Harry is woensdagavond aangekomen bij Clarence House, de officiële residentie van koning Charles en koningin Camilla. Dat melden Britse media, waaronder Sky News. Het wordt de eerste ontmoeting tussen Harry en zijn vader in ruim een jaar tijd.
5 uur geleden