Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt weer nachtelijke beschietingen op grote schaal

Oekraïne meldt weer nachtelijke beschietingen op grote schaal

KYIV (ANP/AFP/DPA) - Oekraïne heeft donderdag melding gemaakt van veel Russische aanvallen op het land, onder meer met kruisraketten. Er zijn onder meer inslagen gemeld in Kyiv, Charkiv, Cherson en rond de steden Loetsk en Lviv. In de stad Tsjerkasy, 150 kilometer ten zuidoosten van Kyiv, zou onder meer een hotel zijn getroffen. Daarbij zouden zeker zeven mensen gewond zijn geraakt volgens binnenlandminister Ihor Klymenko.

In het zuidoosten van de hoofdstad vielen meerdere gewonden toen woningen werden geraakt door neerkomende delen van een onderschepte raket. Bij raketinslagen in de zuidelijke stad Cherson zijn zeker twee doden gevallen, aldus de Oekraïense autoriteiten. Het waren de zwaarste bombardementen in weken volgens de autoriteiten in Kyiv.

Volgens de nationale energiemaatschappij Ukrenergo waren opnieuw Oekraïense energiebedrijven en -infrastructuur doelwit van Russische raketten. In vijf regio's inclusief delen van Kyiv en Charkiv, viel de stroomvoorziening uit. Volgens Oekraïne zijn er veel doelwitten in het midden en in het westen van het land bestookt. Volgens een topambtenaar in Kyiv staan er moeilijke maanden te wachten, omdat Rusland cruciale energievoorzieningen bestookt. Afgelopen winter kregen veel Oekraïners te maken met het uitvallen van stroom en verwarming.

Derde winter

Het wordt de derde winter sinds de grote Russische aanval in februari 2022 op Oekraïne begon. Het staatsgasbedrijf Naftogaz zegt dat er voor de komende winter wel voldoende aardgas op voorraad is voor de verwarming. Naftogaz laat weten dat het meer dan 15 miljoen kubieke meter gas heeft opgeslagen en verdere import voor de winter niet nodig is.

De Russische aanvallen van donderdag volgden op de Russische melding dat er boven het schiereiland de Krim 22 Oekraïense drones waren neergehaald. Volgens Oekraïne is een Russische luchtmachtbasis aangevallen en zwaar beschadigd.

Meer uit Buitenland

Gaza getroffen door noodweer: tenten doorweekt en ingestort

GAZA-STAD (ANP) - In de Gazastrook vinden overstromingen plaats als gevolg van een winterse storm. Hulporganisaties zeggen dat de al moeilijke leefomstandigheden voor de Palestijnen, onder wie velen die meermaals ontheemd zijn geraakt door de oorlog, verder onder druk komen te staan.

18 minuten geleden
Nobelprijswinnaar Machado na jaar weer in openbaar verschenen

OSLO (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado is in de nacht van woensdag op donderdag in het openbaar verschenen in Oslo. Dat was te zien via een livestream op haar Instagram-account. Het was haar eerste publieke optreden in elf maanden.

43 minuten geleden
WSJ: Trumps Oekraïneplan omvat Russische energie voor Europa

MOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.

3 uur geleden
Trump meldt inbeslagname tanker voor kust Venezuela

WASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".

11 uur geleden
Opnieuw grote betogingen in Bulgarije tegen regering en corruptie

SOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.

12 uur geleden
Nepal sluit overeenkomst met leden Gen Z-protestbeweging

KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".

14 uur geleden
Aanhoudingen in Frankrijk over 'kindersekspoppen'

PARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.

15 uur geleden