Oekraïne meldt weer nachtelijke beschietingen op grote schaal
KYIV (ANP/AFP/DPA) - Oekraïne heeft donderdag melding gemaakt van veel Russische aanvallen op het land, onder meer met kruisraketten. Er zijn onder meer inslagen gemeld in Kyiv, Charkiv, Cherson en rond de steden Loetsk en Lviv. In de stad Tsjerkasy, 150 kilometer ten zuidoosten van Kyiv, zou onder meer een hotel zijn getroffen. Daarbij zouden zeker zeven mensen gewond zijn geraakt volgens binnenlandminister Ihor Klymenko.
In het zuidoosten van de hoofdstad vielen meerdere gewonden toen woningen werden geraakt door neerkomende delen van een onderschepte raket. Bij raketinslagen in de zuidelijke stad Cherson zijn zeker twee doden gevallen, aldus de Oekraïense autoriteiten. Het waren de zwaarste bombardementen in weken volgens de autoriteiten in Kyiv.
Volgens de nationale energiemaatschappij Ukrenergo waren opnieuw Oekraïense energiebedrijven en -infrastructuur doelwit van Russische raketten. In vijf regio's inclusief delen van Kyiv en Charkiv, viel de stroomvoorziening uit. Volgens Oekraïne zijn er veel doelwitten in het midden en in het westen van het land bestookt. Volgens een topambtenaar in Kyiv staan er moeilijke maanden te wachten, omdat Rusland cruciale energievoorzieningen bestookt. Afgelopen winter kregen veel Oekraïners te maken met het uitvallen van stroom en verwarming.
Derde winter
Het wordt de derde winter sinds de grote Russische aanval in februari 2022 op Oekraïne begon. Het staatsgasbedrijf Naftogaz zegt dat er voor de komende winter wel voldoende aardgas op voorraad is voor de verwarming. Naftogaz laat weten dat het meer dan 15 miljoen kubieke meter gas heeft opgeslagen en verdere import voor de winter niet nodig is.
De Russische aanvallen van donderdag volgden op de Russische melding dat er boven het schiereiland de Krim 22 Oekraïense drones waren neergehaald. Volgens Oekraïne is een Russische luchtmachtbasis aangevallen en zwaar beschadigd.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.
9 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG/DPA) - In de Pakistaanse hoofdstad Islamabad worden zware veiligheidsmaatregelen getroffen in aanloop naar het verwachte vredesoverleg tussen de VS en Iran. Een troepenmacht van zo'n 10.000 militairen, agenten en paramilitairen wordt ingezet om te waken over de veiligheid.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft onlangs een nieuwe levering Patriot-luchtverdedigingsraketten ontvangen, meldt het Oekraïense persbureau Interfax op gezag van president Volodymyr Zelensky.
2 uur geledenTEL AVIV/BEIROET (ANP/AFP/DPA) - In Israël en Libanon zijn nieuwe aanvallen gemeld. In delen van Israël klonk vrijdagochtend vroeg het luchtalarm. Daar vielen voor zover bekend geen slachtoffers, maar volgens Israëlische media is zeker één projectiel neergehaald.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China zal "absoluut geen" onafhankelijkheid voor Taiwan tolereren. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd tegen de Taiwanese oppositieleider Cheng Li-wun tijdens een zeldzame ontmoeting. Taiwan is volgens Xi "de voornaamste boosdoener in het ondermijnen van de vrede in de Straat van Taiwan". Cheng is naar eigen zeggen in China om de spanningen tussen de twee landen te verminderen.
3 uur geleden