Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt weer nachtelijke beschietingen op grote schaal

Oekraïne meldt weer nachtelijke beschietingen op grote schaal

KYIV (ANP/AFP/DPA) - Oekraïne heeft donderdag melding gemaakt van veel Russische aanvallen op het land, onder meer met kruisraketten. Er zijn onder meer inslagen gemeld in Kyiv, Charkiv, Cherson en rond de steden Loetsk en Lviv. In de stad Tsjerkasy, 150 kilometer ten zuidoosten van Kyiv, zou onder meer een hotel zijn getroffen. Daarbij zouden zeker zeven mensen gewond zijn geraakt volgens binnenlandminister Ihor Klymenko.

In het zuidoosten van de hoofdstad vielen meerdere gewonden toen woningen werden geraakt door neerkomende delen van een onderschepte raket. Bij raketinslagen in de zuidelijke stad Cherson zijn zeker twee doden gevallen, aldus de Oekraïense autoriteiten. Het waren de zwaarste bombardementen in weken volgens de autoriteiten in Kyiv.

Volgens de nationale energiemaatschappij Ukrenergo waren opnieuw Oekraïense energiebedrijven en -infrastructuur doelwit van Russische raketten. In vijf regio's inclusief delen van Kyiv en Charkiv, viel de stroomvoorziening uit. Volgens Oekraïne zijn er veel doelwitten in het midden en in het westen van het land bestookt. Volgens een topambtenaar in Kyiv staan er moeilijke maanden te wachten, omdat Rusland cruciale energievoorzieningen bestookt. Afgelopen winter kregen veel Oekraïners te maken met het uitvallen van stroom en verwarming.

Derde winter

Het wordt de derde winter sinds de grote Russische aanval in februari 2022 op Oekraïne begon. Het staatsgasbedrijf Naftogaz zegt dat er voor de komende winter wel voldoende aardgas op voorraad is voor de verwarming. Naftogaz laat weten dat het meer dan 15 miljoen kubieke meter gas heeft opgeslagen en verdere import voor de winter niet nodig is.

De Russische aanvallen van donderdag volgden op de Russische melding dat er boven het schiereiland de Krim 22 Oekraïense drones waren neergehaald. Volgens Oekraïne is een Russische luchtmachtbasis aangevallen en zwaar beschadigd.

Meer uit Buitenland

Paus spreekt met misbruikslachtoffers over voorkomen verder leed

MADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.

6 minuten geleden
Israël heropent grensovergangen Gaza

JERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.

1 uur geleden
VN-chef Türk: sancties VS tegen Cuba brengen levens in gevaar

GENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.

1 uur geleden
VS: olietanker in Straat van Hormuz 'uitgeschakeld'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.

2 uur geleden
Marius Borg Høiby mogelijk na drie maanden voorarrest vrij

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby komt mogelijk na ruim drie maanden voorarrest vrij. De rechtbank van Oslo heeft maandag ingestemd met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit, te kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie is tegen die beslissing in beroep gegaan, melden Noorse media. Tot het beroep dient, blijft Høiby nog vastzitten.

2 uur geleden
Netanyahu: aanvallen tegen Iran tijdelijk gestaakt

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.

3 uur geleden
Nieuw Frans-Duits gevechtsvliegtuig komt er niet

BERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.

4 uur geleden