Oekraïne meldt weer nachtelijke beschietingen op grote schaal
KYIV (ANP/AFP/DPA) - Oekraïne heeft donderdag melding gemaakt van veel Russische aanvallen op het land, onder meer met kruisraketten. Er zijn onder meer inslagen gemeld in Kyiv, Charkiv, Cherson en rond de steden Loetsk en Lviv. In de stad Tsjerkasy, 150 kilometer ten zuidoosten van Kyiv, zou onder meer een hotel zijn getroffen. Daarbij zouden zeker zeven mensen gewond zijn geraakt volgens binnenlandminister Ihor Klymenko.
In het zuidoosten van de hoofdstad vielen meerdere gewonden toen woningen werden geraakt door neerkomende delen van een onderschepte raket. Bij raketinslagen in de zuidelijke stad Cherson zijn zeker twee doden gevallen, aldus de Oekraïense autoriteiten. Het waren de zwaarste bombardementen in weken volgens de autoriteiten in Kyiv.
Volgens de nationale energiemaatschappij Ukrenergo waren opnieuw Oekraïense energiebedrijven en -infrastructuur doelwit van Russische raketten. In vijf regio's inclusief delen van Kyiv en Charkiv, viel de stroomvoorziening uit. Volgens Oekraïne zijn er veel doelwitten in het midden en in het westen van het land bestookt. Volgens een topambtenaar in Kyiv staan er moeilijke maanden te wachten, omdat Rusland cruciale energievoorzieningen bestookt. Afgelopen winter kregen veel Oekraïners te maken met het uitvallen van stroom en verwarming.
Derde winter
Het wordt de derde winter sinds de grote Russische aanval in februari 2022 op Oekraïne begon. Het staatsgasbedrijf Naftogaz zegt dat er voor de komende winter wel voldoende aardgas op voorraad is voor de verwarming. Naftogaz laat weten dat het meer dan 15 miljoen kubieke meter gas heeft opgeslagen en verdere import voor de winter niet nodig is.
De Russische aanvallen van donderdag volgden op de Russische melding dat er boven het schiereiland de Krim 22 Oekraïense drones waren neergehaald. Volgens Oekraïne is een Russische luchtmachtbasis aangevallen en zwaar beschadigd.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie valt.
2 uur geledenST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.
3 uur geledenRAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.
5 uur geleden