Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt weer grote aanval op energiesector

Oekraïne meldt weer grote aanval op energiesector

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft melding gemaakt van een grootschalige Russische aanval op de elektriciteitsvoorziening. De luchtmacht zegt dat Rusland 43 raketten en 74 drones heeft ingezet.

"Weer een enorme Russische aanval. Het is midden in de winter en het Russische doelwit blijft hetzelfde: onze energiesector", reageerde president Volodymyr Zelensky op sociale media.

Het Russische ministerie van Defensie zegt dat met "hoge precisie" een aanval is uitgevoerd op de energiesector in het buurland. De stroomvoorziening zou worden gebruikt om het Oekraïense "militair-industriële complex te ondersteunen".

Rusland zegt dat alle doelen zijn geraakt, maar volgens de Oekraïense luchtmacht zijn 30 raketten en 47 drones neergehaald. Oekraïne had een dag eerder op grote schaal fabrieken en andere doelen in het buurland bestookt. Die lagen in sommige gevallen honderden kilometers van het front.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde kondigt wraak aan na dood Khamenei

TEHERAN (ANP/DPA) - De Revolutionaire Garde van Iran heeft wraak aangekondigd voor de dood van het staatshoofd en religieus leider ayatollah Khamenei. "De moordenaars van de imam van de natie zullen niet ontsnappen aan een harde, beslissende en afschrikwekkende straf", aldus een verklaring van de elite-eenheid van Iran.

1 uur geleden
Krant: VS vielen Iran aan na druk vanuit Israël en Saudi-Arabië

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump startte de grootschalige aanval op Iran na een wekenlange lobby-inspanning van onder meer Israël en Saudi-Arabië, meldt The Washington Post op basis van bronnen.

1 uur geleden
Trump: diplomatieke oplossing voor Iran blijft mogelijk

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Trump heeft tegen CBS News gezegd dat hij gelooft dat de Amerikaanse en Israëlische aanvallen, waarbij de Iraanse leider ayatollah Khamenei is gedood, effectief zijn geweest en een pad naar diplomatie kunnen openen.

1 uur geleden
Dodental raketinslag school Iran loopt op tot boven de 100

MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.

3 uur geleden
Dode en meerdere gewonden op luchthaven Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.

3 uur geleden
Stoffelijke resten El Mencho overgedragen aan familie

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.

3 uur geleden
Dubai luchthaven beschadigd, vier gewonden bij 'incident'

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.

5 uur geleden