Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt weer grote aanval op energiesector

Oekraïne meldt weer grote aanval op energiesector

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft melding gemaakt van een grootschalige Russische aanval op de elektriciteitsvoorziening. De luchtmacht zegt dat Rusland 43 raketten en 74 drones heeft ingezet.

"Weer een enorme Russische aanval. Het is midden in de winter en het Russische doelwit blijft hetzelfde: onze energiesector", reageerde president Volodymyr Zelensky op sociale media.

Het Russische ministerie van Defensie zegt dat met "hoge precisie" een aanval is uitgevoerd op de energiesector in het buurland. De stroomvoorziening zou worden gebruikt om het Oekraïense "militair-industriële complex te ondersteunen".

Rusland zegt dat alle doelen zijn geraakt, maar volgens de Oekraïense luchtmacht zijn 30 raketten en 47 drones neergehaald. Oekraïne had een dag eerder op grote schaal fabrieken en andere doelen in het buurland bestookt. Die lagen in sommige gevallen honderden kilometers van het front.

Meer uit Buitenland

Noors parlement stemt voorstel voor afschaffen monarchie weg

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse parlement heeft een voorstel om de monarchie af te schaffen verworpen. Een grote meerderheid stemde ondanks de recente onrust binnen de Noorse koninklijke familie voor behoud. In totaal steunden 141 van de 169 parlementsleden het behoud van de monarchie, 26 stemden tegen.

4 minuten geleden
Zelensky: Rusland gebruikte pauze Trump om raketten te sparen

KYIV (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Rusland de tijdelijke aanvalspauze alleen maar gebruikt om zijn raketten op te sparen. De Amerikaanse president Donald Trump vroeg Rusland om een aantal dagen te stoppen met het beschieten van Oekraïense energiefaciliteiten, om de kans op vrede te vergroten. Volgens Zelensky heeft dat niet gewerkt.

8 minuten geleden
Iraanse politie pakt 139 buitenlanders op bij protesten Yazd

TEHERAN (ANP/RTR) - In de Iraanse regio Yazd zijn tot nu toe 139 buitenlanders opgepakt wegens deelname aan de recente protesten in het land, meldt persbureau Tasnim. Yazd was een van de vele provincies waar de afgelopen tijd werd geprotesteerd. De nationaliteiten van de mensen die zijn opgepakt, zijn niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
Marius Borg Høiby ontkent verkrachting bij start van rechtszaak

OSLO (ANP/AFP) - In Noorwegen is de rechtszaak begonnen tegen Marius Borg Høiby. De 29-jarige zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit ontkende aan het begin van het proces schuldig te zijn aan vier aanklachten van verkrachting.

3 uur geleden
Lancering van vlucht naar de maan uitgesteld

CAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van de eerste bemande missie naar de maan sinds 1972 is zeker een maand uitgesteld. Bij een generale repetitie zijn meerdere problemen bij het ruimteschip aan het licht gekomen. Zo lekte vloeibare waterstof uit een leiding in het 'motorblok'. In het gedeelte waar de bemanning zit, werkte een klep niet goed. Medewerkers op de grond konden niet goed met elkaar praten, hun communicatiesysteem haperde. Dat heeft de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Veel minder Palestijnen dan gepland verlaten Gaza

RAFAH (ANP) - Bij de beperkte heropening van de Rafah-grensovergang zijn maandag 5 gewonde Palestijnen en 7 begeleiders vanuit Gaza Egypte binnengekomen, meldt een ingewijde aan de grens tegen persbureau AFP. Maandag werd er nog gesproken van 150 mensen die Gaza mochten verlaten: 50 patiënten, met elk 2 begeleiders.

3 uur geleden
Opnieuw huishoudens Kyiv zonder verwarming na Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP) - In Kyiv zitten ruim 1100 huishoudens zonder verwarming door Russische aanvallen, meldt minister Oleksi Koeleba. Volgens president Volodymyr Zelensky hebben de Russen afgelopen nacht zeventig raketten en 450 drones gebruikt om energiefaciliteiten aan te vallen.

3 uur geleden