Oekraïne meldt weer grote aanval op energiesector
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft melding gemaakt van een grootschalige Russische aanval op de elektriciteitsvoorziening. De luchtmacht zegt dat Rusland 43 raketten en 74 drones heeft ingezet.
"Weer een enorme Russische aanval. Het is midden in de winter en het Russische doelwit blijft hetzelfde: onze energiesector", reageerde president Volodymyr Zelensky op sociale media.
Het Russische ministerie van Defensie zegt dat met "hoge precisie" een aanval is uitgevoerd op de energiesector in het buurland. De stroomvoorziening zou worden gebruikt om het Oekraïense "militair-industriële complex te ondersteunen".
Rusland zegt dat alle doelen zijn geraakt, maar volgens de Oekraïense luchtmacht zijn 30 raketten en 47 drones neergehaald. Oekraïne had een dag eerder op grote schaal fabrieken en andere doelen in het buurland bestookt. Die lagen in sommige gevallen honderden kilometers van het front.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
2 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
9 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
9 uur geleden