Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt weer grootschalige Russische raket- en droneaanval

Oekraïne meldt weer grootschalige Russische raket- en droneaanval

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt opnieuw het doelwit te zijn geworden van grootschalige Russische beschietingen. President Volodymyr Zelensky spreekt over nachtelijke aanvallen met tientallen drones en raketten.

"Rusland heeft 's nachts meer dan veertig raketten en veertig drones afgevuurd op Oekraïne", schreef Zelensky op sociale media. Hij zei dat slechts een deel van die projectielen neergehaald kon worden. "Russische terroristen hebben opnieuw kritieke infrastructuur onder vuur genomen."

De Oekraïense autoriteiten melden dat ballistische raketten zijn afgevuurd op hoofdstad Kyiv en het gebied bij Lviv, een grote stad bij de Poolse grens. Polen liet uit voorzorg gevechtsvliegtuigen patrouilleren. Op meerdere plaatsen in Oekraïne zou opnieuw de energievoorziening zijn getroffen.

Rusland heeft de raketaanvallen op Oekraïne de afgelopen maanden opgevoerd. Er zijn onder meer energiecentrales en havenfaciliteiten bestookt. Oekraïne vraagt buitenlandse bondgenoten regelmatig om meer luchtafweersystemen om Russische luchtaanvallen te kunnen afslaan.

Meer uit Buitenland

Hikers vermist na uitbarsting vulkaan Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland doet ondanks bestand geen poging vuur te staken

KYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."

1 uur geleden
Gemeenteraadsverkiezingen VK: Reform UK op winst, Labour verliest

LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.

2 uur geleden
Trump meldt volledige vernietiging van Iraanse aanvallers

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".

3 uur geleden
Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

6 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

6 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

8 uur geleden