Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt weer grootschalige Russische raket- en droneaanval

Oekraïne meldt weer grootschalige Russische raket- en droneaanval

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt opnieuw het doelwit te zijn geworden van grootschalige Russische beschietingen. President Volodymyr Zelensky spreekt over nachtelijke aanvallen met tientallen drones en raketten.

"Rusland heeft 's nachts meer dan veertig raketten en veertig drones afgevuurd op Oekraïne", schreef Zelensky op sociale media. Hij zei dat slechts een deel van die projectielen neergehaald kon worden. "Russische terroristen hebben opnieuw kritieke infrastructuur onder vuur genomen."

De Oekraïense autoriteiten melden dat ballistische raketten zijn afgevuurd op hoofdstad Kyiv en het gebied bij Lviv, een grote stad bij de Poolse grens. Polen liet uit voorzorg gevechtsvliegtuigen patrouilleren. Op meerdere plaatsen in Oekraïne zou opnieuw de energievoorziening zijn getroffen.

Rusland heeft de raketaanvallen op Oekraïne de afgelopen maanden opgevoerd. Er zijn onder meer energiecentrales en havenfaciliteiten bestookt. Oekraïne vraagt buitenlandse bondgenoten regelmatig om meer luchtafweersystemen om Russische luchtaanvallen te kunnen afslaan.

Meer uit Buitenland

Oekraïne wil referendum over terugtrekking uit Donbas

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne wil de bevolking laten beslissen over het Amerikaanse voorstel dat Oekraïne de resterende delen van het door Rusland opgeëiste oosten van het land opgeeft. Dat kan in een referendum of een verkiezing, zei president Volodymyr Zelensky donderdag. Oekraïne verzet zich fel tegen het afstaan van grondgebied en voert daarbij steevast aan dat de bevolking dat niet wil.

17 minuten geleden
EU wil Oekraïne helpen bij eventuele verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Als Oekraïne besluit verkiezingen te organiseren, dan staat de Europese Unie klaar om het land bij het verkiezingsproces te ondersteunen, zegt een woordvoerster voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid van de Europese Commissie. Maar het is aan Oekraïne "en alleen aan Oekraïne", om te beslissen wanneer er verkiezingen worden gehouden, zegt ze tegen het ANP.

43 minuten geleden
Rusland verzekert Venezuela van steun bij ruzie met Washington

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, verzekerd van de steun van Moskou. Het beleid van Maduro staat steeds meer onder druk van buitenaf, vooral van de Verenigde Staten.

45 minuten geleden
Rutte ontkent dat VS al in 2027 verdediging willen overdragen

BERLIJN (ANP) - De Verenigde Staten hebben Europa niet te verstaan gegeven dat het al in 2027 grotendeels zichzelf moet verdedigen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Meerdere media berichtten vorige week dat Amerikaanse functionarissen die deadline hadden genoemd, maar Rutte ontkent dat.

1 uur geleden
Finse president: dichter bij vredesdeal voor Oekraïne dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Oekraïne en Rusland zijn dichter bij het bereiken van een vredesovereenkomst dan ooit, zei de Finse president Alexander Stubb donderdag bij een lezing aan de Universiteit van Amsterdam. "Maar we zijn er nog niet, en er kan nog van alles gebeuren."

1 uur geleden
Regering Bulgarije treedt af na massademonstraties

SOFIA (ANP/RTR/AFP) - De regering van Bulgarije stapt op na de wekenlange massaprotesten in het land. De demonstranten uitten hun onvrede over het economische beleid en corruptie.

3 uur geleden
Rutte: verlies Oekraïne kost Europa vele honderden miljarden

BERLIJN (ANP) - Als Europa Oekraïne de oorlog tegen Rusland laat verliezen, betaalt het een hoge prijs, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. Dan moet het vele honderden miljarden euro's extra in zijn verdediging tegen Rusland steken, gaan de economie en de nationale begrotingen onderuit en zijn zware bezuinigingen nodig, zei Rutte in een grote toespraak in Berlijn.

4 uur geleden