Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt vernietiging kruisraketten bij Kyiv

Oekraïne meldt vernietiging kruisraketten bij Kyiv

KYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Oekraïne zegt twee kruisraketten te hebben neergehaald die richting de hoofdstad vlogen. In Kyiv waren explosies te horen. De gouverneur van het hoofdstedelijke gebied zei dat twee mensen lichtgewond raakten door vallende raketresten. Een twintigtal huizen en meerdere bedrijven zouden schade hebben opgelopen.

De strijdkrachten maakten melding van drie naderende kruisraketten van het type Kalibr, waarvan er twee zijn neergehaald. Een dag eerder waren ook al meerdere doden en tientallen gewonden gevallen door een raketaanval op de tweede stad van het land, Charkiv. Daar zouden nog 41 mensen in het ziekenhuis liggen. Charkiv ligt vlak bij de grens met Rusland.

De Russische autoriteiten beschuldigden Oekraïne zondag van een aanval met drones in grensregio Belgorod. Daarbij zou een dode zijn gevallen en raakten drie mensen gewond. Het Russische ministerie van Defensie zei dat 's nachts tientallen Oekraïense drones zijn vernietigd boven Russisch grondgebied.

Tijdens de oorlog worden drones op grote schaal ingezet door beide strijdende partijen. Oekraïne maakte zondag bekend dat het afgelopen week een droneaanval heeft uitgevoerd op een Russische dronebasis in de Russische regio Krasnodar. Daarbij zouden onder meer opslagdepots en trainingsfaciliteiten zijn verwoest en meerdere doden zijn gevallen.

Meer uit Buitenland

Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

2 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

3 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

4 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

5 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

9 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

15 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

15 uur geleden