Oekraïne meldt tientallen aanvallen op frontlinie bij Pokrovsk
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense strijdkrachten hebben woensdag tientallen Russische aanvallen gemeld aan de frontlinie bij de strategisch belangrijke plaats Pokrovsk in Oost-Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei op televisie dat duidelijk is wat Rusland daar van plan is en dat wordt gereageerd door versterkingen te sturen.
Pokrovsk ligt op een belangrijke weg die meerdere steden met elkaar verbindt en wordt gebruikt om de Oekraïense strijdkrachten te bevoorraden. De Russische strijdkrachten zijn de afgelopen tijd verder opgerukt in het gebied. Die opmars heeft ook gevolgen voor burgers in het gebied. De Oekraïense autoriteiten gaven gezinnen met kinderen deze week opdracht Pokrovsk en de omgeving te verlaten. Daar wonen naar schatting nog zo'n 50.000 mensen.
De Oekraïense strijdkrachten zeggen dat woensdag 46 Russische aanvallen zijn gemeld op de frontlinie bij Pokrovsk. Daar zouden 238 Russische manschappen zijn gedood of gevangengenomen. De eigen verliezen worden niet gemeld. Zelensky riep buitenlandse partners op de afspraken na te komen over de levering van munitie aan zijn land. Dat is volgens hem essentieel voor de verdediging.
Experts zeggen dat Rusland het offensief bij Pokrovsk als een prioriteit lijkt te beschouwen, ondanks de recente Oekraïense aanval op Russisch grondgebied. Oekraïne viel begin augustus de Russische grensregio Koersk binnen. Daarmee zou het land niet alleen Moskou hebben verrast, maar ook de eigen bondgenoten.
De Duitse bondskanselier Olaf Scholz erkende dat tijdens een bezoek aan Moldavië. Hoewel Duitsland een van de belangrijkste bondgenoten is van Oekraïne, zou ook zijn land niet op voorhand van de geplande aanval hebben geweten. "Oekraïne heeft de militaire operatie in Koersk in het geheim voorbereid", zei de Duitse regeringschef. "Zonder enige feedback."
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse regering heeft een klacht ingediend over uitgaven van haar voorganger, de regering van Viktor Orbán. De strafrechtelijke klacht gaat volgens het kantoor van de huidige premier Péter Magyar over vermeende buitensporige uitgaven voor het maken van foto's en video's voor sites van Orbán.
12 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul heeft nieuwe wapenvergunningen in het land opgeschort na het dodelijke schietincident op een school. Acht mensen kwamen om het leven nadat een 14-jarige jongen het vuur had geopend. Hij pleegde daarna zelfmoord.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische dictator Bashar al-Assad is in zijn thuisland bij verstek ter dood veroordeeld. Hij werd in 2024 afgezet en vluchtte toen naar Rusland. De familie Assad had tientallen jaren de controle over Syrië.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal mensen dat in de Democratische Republiek Congo is overleden aan het ebolavirus, is opgelopen tot 2011. In totaal zijn 4381 besmettingen vastgesteld. Dat blijkt uit de nieuwste data van de Congolese gezondheidsautoriteiten.
3 uur geledenZAPORIZJA (ANP/AFP) - Bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Zaporizja zijn zes doden en negentien gewonden gevallen, verklaart president Volodymyr Zelensky. De zuidoostelijke stad is volgens hem getroffen door onder meer ballistische raketten van Noord-Koreaanse makelij.
3 uur geledenPEREIRA (ANP/AFP) - Reddingswerkzaamheden in Colombia zijn ook in de nacht doorgegaan na de zware aardbeving van maandag. Daarbij kwamen zeker 164 mensen om het leven. De verwachting is dat het dodental nog verder oploopt.
4 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Chan-hom. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben dinsdag vluchten van en naar het eiland Honshu geschrapt. Honshu is het grootste eiland van Japan met onder meer hoofdstad Tokio.
5 uur geleden