Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt tientallen aanvallen op frontlinie bij Pokrovsk

Oekraïne meldt tientallen aanvallen op frontlinie bij Pokrovsk

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense strijdkrachten hebben woensdag tientallen Russische aanvallen gemeld aan de frontlinie bij de strategisch belangrijke plaats Pokrovsk in Oost-Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei op televisie dat duidelijk is wat Rusland daar van plan is en dat wordt gereageerd door versterkingen te sturen.

Pokrovsk ligt op een belangrijke weg die meerdere steden met elkaar verbindt en wordt gebruikt om de Oekraïense strijdkrachten te bevoorraden. De Russische strijdkrachten zijn de afgelopen tijd verder opgerukt in het gebied. Die opmars heeft ook gevolgen voor burgers in het gebied. De Oekraïense autoriteiten gaven gezinnen met kinderen deze week opdracht Pokrovsk en de omgeving te verlaten. Daar wonen naar schatting nog zo'n 50.000 mensen.

De Oekraïense strijdkrachten zeggen dat woensdag 46 Russische aanvallen zijn gemeld op de frontlinie bij Pokrovsk. Daar zouden 238 Russische manschappen zijn gedood of gevangengenomen. De eigen verliezen worden niet gemeld. Zelensky riep buitenlandse partners op de afspraken na te komen over de levering van munitie aan zijn land. Dat is volgens hem essentieel voor de verdediging.

Experts zeggen dat Rusland het offensief bij Pokrovsk als een prioriteit lijkt te beschouwen, ondanks de recente Oekraïense aanval op Russisch grondgebied. Oekraïne viel begin augustus de Russische grensregio Koersk binnen. Daarmee zou het land niet alleen Moskou hebben verrast, maar ook de eigen bondgenoten.

De Duitse bondskanselier Olaf Scholz erkende dat tijdens een bezoek aan Moldavië. Hoewel Duitsland een van de belangrijkste bondgenoten is van Oekraïne, zou ook zijn land niet op voorhand van de geplande aanval hebben geweten. "Oekraïne heeft de militaire operatie in Koersk in het geheim voorbereid", zei de Duitse regeringschef. "Zonder enige feedback."

Meer uit Buitenland

Einde Mexicaans schooljaar toch niet vervroegd om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.

1 uur geleden
Klopjacht na schietpartij net over Nederlandse grens in Duitsland

WASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.

1 uur geleden
Zeven tijgers in beslag genomen bij arrestatie bendeleider Mexico

MONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.

2 uur geleden
Britse media: ministers vragen Starmer op te stappen

LONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".

5 uur geleden
Netanyahu ziet EU-sancties voor kolonisten als 'moreel bankroet'

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.

6 uur geleden
Zelensky over aflopend staakt-het-vuren: niet stil aan het front

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.

8 uur geleden
Trump uit nieuwe kritiek op Iraanse reactie: stom, stuk afval

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".

10 uur geleden