Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt progressie aan oostelijk front na weken stilstand

Oekraïne meldt progressie aan oostelijk front na weken stilstand

KREMINNA (ANP/AFP) - De frontlijnen in het oosten van Oekraïne lijken al weken stil te liggen, maar donderdag meldt het Oekraïense leger dat het weer vorderingen heeft gemaakt. De troepen zouden zijn opgerukt in de richting van de strategische stad Kreminna, in de regio Loehansk.

De afgelopen week zijn de militairen volgens de legerleiding 2,5 kilometer dichter bij Kreminna gekomen. Die stad viel in april in handen van de Russen en ligt vlak bij de grotere steden Lisitsjansk en Severodonetsk. Vanaf daar zouden de Oekraïners de controle over belangrijke wegen en spoorlijnen overnemen van de Russen en de bevoorrading van de vijand kunnen belemmeren.

De Oekraïense gouverneur van Loehansk zegt dat Rusland is begonnen met een grote troepenopbouw in de buurt van Kreminna en dat daar in de buurt zwaar gevochten wordt. Ook het Amerikaanse Institute for the Study of War ziet dat het Russische leger zich in Loehansk verzamelt en zich voorbereidt op een grote slag.

De afgelopen weken is van beide kanten nauwelijks progressie geboekt, mede door de winterse omstandigheden. In de regio Donetsk wordt nog wel zwaar gevochten rond de stad Bachmoet, die de Russische Wagner-groep probeert te veroveren. Verder vallen de Russen momenteel vooral de Oekraïense energievoorzieningen aan.

Meer uit Buitenland

Iran en VS praten zondag verder over atoomprogramma Teheran

MUSCAT (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten houden zondag in Oman opnieuw gesprekken over het atoomprogramma van Iran, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Trumps speciale gezant Steve Witkoff zal namens de VS bij de gesprekken zijn, melden bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP.

38 minuten geleden
Mexico klaagt Google aan voor wijzigen naam Golf na bevel Trump

MEXICO STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft het Amerikaanse bedrijf Google aangeklaagd omdat het de naam van de Golf van Mexico heeft veranderd in Golf van Amerika voor gebruikers van Google Maps in de Verenigde Staten. Google nam de stap nadat de Amerikaanse president Donald Trump de naamswijziging had bevolen.

1 uur geleden
Afrikaanse natuurorganisatie geeft mensenrechtenschendingen toe

LONDEN (ANP/AFP) - Een grote Afrikaanse liefdadigheidsinstelling heeft toegegeven dat haar rangers van natuurparken in Congo-Brazzaville mensenrechten hebben geschonden. "African Parks erkent dat bij sommige incidenten mensenrechten geschonden zijn en we betreuren de pijn en het lijden van de slachtoffers ten zeerste", stelt African Parks in een verklaring. De Britse prins Harry is bestuurslid van African Parks.

1 uur geleden
Kremlin reageert niet op plannen voor tribunaal Russische inval

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin weigert een reactie op plannen van Europese landen voor een speciaal tribunaal voor de vervolging van de hoofdverantwoordelijken van de Russische inval in Oekraïne. "We reageren hier niet op", zei een woordvoerder volgens staatspersbureau TASS.

3 uur geleden
Noord-Europees defensieverbond nodigt voortaan Oekraïne uit

OSLO (ANP) - Nederland en negen andere Noord-Europese landen nodigen voortaan Oekraïne uit voor vergaderingen van hun militaire verbond. Ook mag Oekraïne in het vervolg meedoen met hun militaire oefeningen en gaan ze van elkaar leren, zegt defensieminister Ruben Brekelmans.

3 uur geleden
Beeld van Stalin onthuld in door Rusland bezet gebied in Oekraïne

MELITOPOL (ANP/AFP) - In de Oekraïense stad Melitopol in de regio Zaporizja is een bronzen buste van Jozef Stalin onthuld. Volgens de plaatselijke pro-Russische Communistische Partij is het beeld het eerste monument voor Stalin in het door Rusland ingenomen deel van Oekraïne.

3 uur geleden
Hongarije zet twee Oekraïners uit na arrestatie spionnen

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft twee Oekraïense diplomaten het land uitgezet die als spion zouden hebben gewerkt, maakte de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó bekend op Facebook. Eerder op de dag meldde de Oekraïense veiligheidsdienst juist twee mensen te hebben opgepakt die spioneerden voor de Hongaarse staat.

3 uur geleden