Oekraïne meldt progressie aan oostelijk front na weken stilstand
KREMINNA (ANP/AFP) - De frontlijnen in het oosten van Oekraïne lijken al weken stil te liggen, maar donderdag meldt het Oekraïense leger dat het weer vorderingen heeft gemaakt. De troepen zouden zijn opgerukt in de richting van de strategische stad Kreminna, in de regio Loehansk.
De afgelopen week zijn de militairen volgens de legerleiding 2,5 kilometer dichter bij Kreminna gekomen. Die stad viel in april in handen van de Russen en ligt vlak bij de grotere steden Lisitsjansk en Severodonetsk. Vanaf daar zouden de Oekraïners de controle over belangrijke wegen en spoorlijnen overnemen van de Russen en de bevoorrading van de vijand kunnen belemmeren.
De Oekraïense gouverneur van Loehansk zegt dat Rusland is begonnen met een grote troepenopbouw in de buurt van Kreminna en dat daar in de buurt zwaar gevochten wordt. Ook het Amerikaanse Institute for the Study of War ziet dat het Russische leger zich in Loehansk verzamelt en zich voorbereidt op een grote slag.
De afgelopen weken is van beide kanten nauwelijks progressie geboekt, mede door de winterse omstandigheden. In de regio Donetsk wordt nog wel zwaar gevochten rond de stad Bachmoet, die de Russische Wagner-groep probeert te veroveren. Verder vallen de Russen momenteel vooral de Oekraïense energievoorzieningen aan.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
58 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
2 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
4 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
5 uur geleden