Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt progressie aan oostelijk front na weken stilstand

Oekraïne meldt progressie aan oostelijk front na weken stilstand

KREMINNA (ANP/AFP) - De frontlijnen in het oosten van Oekraïne lijken al weken stil te liggen, maar donderdag meldt het Oekraïense leger dat het weer vorderingen heeft gemaakt. De troepen zouden zijn opgerukt in de richting van de strategische stad Kreminna, in de regio Loehansk.

De afgelopen week zijn de militairen volgens de legerleiding 2,5 kilometer dichter bij Kreminna gekomen. Die stad viel in april in handen van de Russen en ligt vlak bij de grotere steden Lisitsjansk en Severodonetsk. Vanaf daar zouden de Oekraïners de controle over belangrijke wegen en spoorlijnen overnemen van de Russen en de bevoorrading van de vijand kunnen belemmeren.

De Oekraïense gouverneur van Loehansk zegt dat Rusland is begonnen met een grote troepenopbouw in de buurt van Kreminna en dat daar in de buurt zwaar gevochten wordt. Ook het Amerikaanse Institute for the Study of War ziet dat het Russische leger zich in Loehansk verzamelt en zich voorbereidt op een grote slag.

De afgelopen weken is van beide kanten nauwelijks progressie geboekt, mede door de winterse omstandigheden. In de regio Donetsk wordt nog wel zwaar gevochten rond de stad Bachmoet, die de Russische Wagner-groep probeert te veroveren. Verder vallen de Russen momenteel vooral de Oekraïense energievoorzieningen aan.

Meer uit Buitenland

17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

40 minuten geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

2 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

3 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

4 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

5 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

9 uur geleden
Meer dan 900 doden door noodweer in Indonesië

BANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.

10 uur geleden