Oekraïne meldt overwinning bij inname dorp in Donetsk
KYIV (ANP/AFP/DPA) - Oekraïne stelt een dorpje in de provincie Donetsk te hebben heroverd in het kader van een nieuw offensief. Volgens meldingen van Russische zijde was het plaatsje Blahodatne, 40 kilometer ten zuidwesten van provinciehoofdstad Donetskin, al eerder uit tactische overwegingen ontruimd.
Het plaatsje, dat voor de oorlog duizend inwoners telde, is herhaaldelijk in de frontlijn gekomen. Er werd in 2014 al gevochten tussen Oekraïense eenheden en pro-Russische rebellen. Begin 2022 viel het in handen van die rebellen en in november dat jaar weer van Oekraïense eenheden. In januari dit jaar werd het naar verluidt door de pro-Russische huurlingen van het roemruchte bedrijf Wagner Groep ingenomen. Zondag berichtten de Oekraïense strijdkrachten dat het (weer) is bevrijd.
Ook is melding gemaakt van een ander dorpje, Neskoetsjne, 70 kilometer ten westen van de stad Donetsk, dat in handen zou zijn gevallen van Oekraïense strijders.
Meer uit Buitenland
SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
18 minuten geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
6 uur geleden