Oekraïne meldt nieuwe terreinwinsten in oosten en zuiden
BACHMOET (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben in het tegenoffensief terreinwinst geboekt in het zuiden en het oosten van het land, meldt de onderminister van Defensie Hanna Maliar. In de omgeving van de zwaar belegerde Oost-Oekraïense stad Bachmoet zouden de Oekraïners de afgelopen week bijna 2 vierkante kilometer hebben heroverd op de Russen. Bovendien zou het dorp Opytne, ten zuiden van Avdiivka, weer deels in Oekraïense handen zijn.
Maliar heeft op de Oekraïense televisie nog meer gebieden opgesomd waar de strijdkrachten vooruitgang boeken. Zo zou er "gedeeltelijk succes" zijn bij het dorp Novomajorske, in de regio Donetsk. In het zuiden, bij het onlangs heroverde dorp Robotyne, is de afgelopen week 1,5 vierkante kilometer heroverd. De Oekraïners zeggen daar door de eerste verdedigingslinie van de Russen te zijn gebroken en hopen door te kunnen stoten in de richting van de Zee van Azov.
Oekraïne is nu zo'n drie maanden bezig met een tegenoffensief en herovert langzaam kleine gebieden. De opmars wordt belemmerd door de vele Russische mijnenvelden en loopgraven.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet, na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.
6 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft een gevangenisstraf van tien jaar geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Volgens de aanklager verdient de ex-president die straf, omdat hij pogingen van de politie om hem te arresteren belemmerde na zijn mislukte poging in 2024 om de militaire noodtoestand af te kondigen. Dat meldt persbureau Yonhap vrijdag. Yoon deed dit volgens de aanklager door zich in januari te verschansen in het presidentiële complex.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De zware regenstormen die de Amerikaanse staat Californië teisteren, hebben de afgelopen dagen zeker drie mensen het leven gekost, meldt de Los Angeles Times. Hoewel de regen rond de stad Los Angeles donderdag volgens de krant wat afnam, blijven regen- en onweersbuien in verschillende gebieden ook vrijdag nog voor problemen zorgen.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.
18 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
20 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.
20 uur geleden