Oekraïne meldt nieuwe terreinwinsten in oosten en zuiden
BACHMOET (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben in het tegenoffensief terreinwinst geboekt in het zuiden en het oosten van het land, meldt de onderminister van Defensie Hanna Maliar. In de omgeving van de zwaar belegerde Oost-Oekraïense stad Bachmoet zouden de Oekraïners de afgelopen week bijna 2 vierkante kilometer hebben heroverd op de Russen. Bovendien zou het dorp Opytne, ten zuiden van Avdiivka, weer deels in Oekraïense handen zijn.
Maliar heeft op de Oekraïense televisie nog meer gebieden opgesomd waar de strijdkrachten vooruitgang boeken. Zo zou er "gedeeltelijk succes" zijn bij het dorp Novomajorske, in de regio Donetsk. In het zuiden, bij het onlangs heroverde dorp Robotyne, is de afgelopen week 1,5 vierkante kilometer heroverd. De Oekraïners zeggen daar door de eerste verdedigingslinie van de Russen te zijn gebroken en hopen door te kunnen stoten in de richting van de Zee van Azov.
Oekraïne is nu zo'n drie maanden bezig met een tegenoffensief en herovert langzaam kleine gebieden. De opmars wordt belemmerd door de vele Russische mijnenvelden en loopgraven.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.
5 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
9 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
10 uur geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
11 uur geleden