Oekraïne meldt neerhalen tientallen Russische drones
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft melding gemaakt van een grote nachtelijke droneaanval door Rusland. De luchtmacht zegt dat boven verschillende regio's 72 van de 76 drones neergehaald konden worden. Voor zover bekend vielen er geen slachtoffers, maar de autoriteiten hebben wel melding gemaakt van schade aan gebouwen op meerdere plekken in het land.
In sommige regio's klonk 's nachts urenlang het luchtalarm. President Volodymyr Zelensky richtte zich op sociale media tot de buitenlandse bondgenoten van zijn land. Hij betoogde dat Oekraïne meer middelen nodig heeft om zich te kunnen verdedigen tegen dergelijke aanvallen. De president noemde de noodzaak de luchtverdediging te versterken, maar zei ook meer mogelijkheden te willen om aanvallen op lange afstand uit te voeren.
Westerse bondgenoten hadden vrijdag al overlegd over die laatste wens. Toen sprak de Amerikaanse president Joe Biden achter gesloten deuren met de Britse premier Keir Starmer. Ze bekeken volgens Amerikaanse media of Oekraïne de mogelijkheid moet krijgen om langeafstandsraketten uit Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk te gebruiken bij aanvallen op doelen die dieper in Rusland liggen. Het is nog onduidelijk wanneer daar een besluit over wordt genomen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
5 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
6 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
7 uur geleden