Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt neerhalen tientallen drones bij aanval op haven

Oekraïne meldt neerhalen tientallen drones bij aanval op haven

ODESA (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne zegt 32 drones te hebben neergehaald bij een grootschalige droneaanval van Rusland. De Oekraïense regio Odesa zou het voornaamste doelwit zijn geweest van de onbemande vliegtuigjes. Daar liep de haven van Izmajil schade op en raakten zeker zeven mensen gewond.

De Oekraïense luchtmacht meldt dat in totaal 44 Russische drones deelnamen aan de aanval. Het ging naar verluidt om onbemande toestellen van het type Shahed, die zijn ontwikkeld door Iran. De Russische luchtaanval zou meer dan vier uur hebben geduurd en vooral gericht zijn geweest tegen haveninfrastructuur.

Izmajil is een van de grootste rivierhavens van Oekraïne en ligt aan de Donau, aan de grens met NAVO-lid Roemenië. Het is een van de belangrijkste havens van Oekraïne voor de graanexport. De autoriteiten zeggen dat Rusland meerdere groepen aanvalsdrones naar Izmajil stuurde.

Rusland heeft de aanvallen op Oekraïense havens opgevoerd sinds de zogenoemde graandeal verliep in juli. Die overeenkomst was tot stand gekomen na internationale bemiddeling en maakte het mogelijk om Oekraïense landbouwproducten te exporteren via havens aan de Zwarte Zee. Rusland wilde de deal niet meer verlengen en daardoor zijn rivierhavens belangrijker geworden voor de Oekraïense export.

Meer uit Buitenland

Kremlin weerspreekt verhaal dat Poetin zakenlui om geld vroeg

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft berichten weersproken dat president Vladimir Poetin puissant rijke zakenlieden om financiële steun heeft gevraagd. Poetin sprak donderdag met een reeks zakenlieden en volgens de Kremlinwoordvoerder was er een die uit eigen beweging de Russische staat een grote som aanbood. Hij vermeldde niet de naam van de donateur. Poetin heeft de bijdrage verwelkomd.

25 minuten geleden
Israël kondigt intensivering aan van aanvallen op Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël dreigt de bombardementen in Iran verder op te voeren. Minister van Defensie Israel Katz zegt volgens nieuwssite Times of Israel dat het Iraanse regime geen gehoor geeft aan oproepen om raketaanvallen richting Israëlische burgers te staken.

1 uur geleden
Iran zegt schepen terug te sturen na 'leugens' van Trump

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt drie schepen te hebben weggestuurd die door de Straat van Hormuz wilden varen. Het gaat volgens een verklaring om containerschepen die wilden doorvaren na "de leugens van de corrupte Amerikaanse president die beweerde dat de Straat van Hormuz open was".

1 uur geleden
UNICEF: ruim 120 kinderen gedood en 360.000 ontheemd in Libanon

BEIROET/GENÈVE (ANP) - Als gevolg van de Israëlische aanvallen op Libanon zijn 121 kinderen gedood en bijna 400 kinderen gewond geraakt, meldt UNICEF. Onder de meer dan een miljoen ontheemden in Libanon zijn volgens de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties 363.374 kinderen.

2 uur geleden
Ook Oostenrijk komt met verbod op sociale media voor jongeren

WENEN (ANP/AFP/RTR) - De regering van Oostenrijk wil het gebruik van sociale media door jongeren aan banden gaan leggen. "Oostenrijk voert een verplichte minimumleeftijd van 14 jaar in voor het gebruik van sociale mediaplatforms", maakte onderminister van Digitalisering Alexander Pröll bekend op een gezamenlijke persconferentie met leden van coalitiepartijen.

2 uur geleden
Moskou spreekt beschuldigingen tegen over hulp aan Iran

MOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft tegengesproken dat het Iran met militaire informatie helpt bij aanvallen op Amerikaanse doelen in het Midden-Oosten. "Wij hebben Iran van bepaalde soorten militair materieel voorzien, maar wij accepteren de beschuldiging niet dat we Iran helpen met inlichtingen", verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met de Franse televisie.

3 uur geleden
VN eisen gerechtigheid na dodelijke aanval op school in Iran

GENÈVE (ANP/AFP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft aangedrongen op gerechtigheid na de dodelijke aanval op een school in Iran. "Welke geschillen landen ook mogen hebben, we kunnen het er allemaal over eens zijn dat ze niet opgelost worden door schoolkinderen te doden", verklaarde Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.

3 uur geleden