Oekraïne meldt neerhalen tientallen drones bij aanval op haven
ODESA (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne zegt 32 drones te hebben neergehaald bij een grootschalige droneaanval van Rusland. De Oekraïense regio Odesa zou het voornaamste doelwit zijn geweest van de onbemande vliegtuigjes. Daar liep de haven van Izmajil schade op en raakten zeker zeven mensen gewond.
De Oekraïense luchtmacht meldt dat in totaal 44 Russische drones deelnamen aan de aanval. Het ging naar verluidt om onbemande toestellen van het type Shahed, die zijn ontwikkeld door Iran. De Russische luchtaanval zou meer dan vier uur hebben geduurd en vooral gericht zijn geweest tegen haveninfrastructuur.
Izmajil is een van de grootste rivierhavens van Oekraïne en ligt aan de Donau, aan de grens met NAVO-lid Roemenië. Het is een van de belangrijkste havens van Oekraïne voor de graanexport. De autoriteiten zeggen dat Rusland meerdere groepen aanvalsdrones naar Izmajil stuurde.
Rusland heeft de aanvallen op Oekraïense havens opgevoerd sinds de zogenoemde graandeal verliep in juli. Die overeenkomst was tot stand gekomen na internationale bemiddeling en maakte het mogelijk om Oekraïense landbouwproducten te exporteren via havens aan de Zwarte Zee. Rusland wilde de deal niet meer verlengen en daardoor zijn rivierhavens belangrijker geworden voor de Oekraïense export.
Meer uit Buitenland
SINZIG (ANP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR. De dader of daders zijn niet gevonden.
6 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
2 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
3 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
5 uur geleden