Oekraïne meldt neerhalen tientallen drones bij aanval op haven
ODESA (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne zegt 32 drones te hebben neergehaald bij een grootschalige droneaanval van Rusland. De Oekraïense regio Odesa zou het voornaamste doelwit zijn geweest van de onbemande vliegtuigjes. Daar liep de haven van Izmajil schade op en raakten zeker zeven mensen gewond.
De Oekraïense luchtmacht meldt dat in totaal 44 Russische drones deelnamen aan de aanval. Het ging naar verluidt om onbemande toestellen van het type Shahed, die zijn ontwikkeld door Iran. De Russische luchtaanval zou meer dan vier uur hebben geduurd en vooral gericht zijn geweest tegen haveninfrastructuur.
Izmajil is een van de grootste rivierhavens van Oekraïne en ligt aan de Donau, aan de grens met NAVO-lid Roemenië. Het is een van de belangrijkste havens van Oekraïne voor de graanexport. De autoriteiten zeggen dat Rusland meerdere groepen aanvalsdrones naar Izmajil stuurde.
Rusland heeft de aanvallen op Oekraïense havens opgevoerd sinds de zogenoemde graandeal verliep in juli. Die overeenkomst was tot stand gekomen na internationale bemiddeling en maakte het mogelijk om Oekraïense landbouwproducten te exporteren via havens aan de Zwarte Zee. Rusland wilde de deal niet meer verlengen en daardoor zijn rivierhavens belangrijker geworden voor de Oekraïense export.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
6 uur geledenROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
13 uur geleden