Oekraïne meldt kritieke situatie rond belegerde stad Avdiivka
KYIV (ANP/AFP) - De toestand in de belegerde Oost-Oekraïense stad Avdiivka is op sommige plekken uiterst problematisch. Terwijl een aantal weken geleden de situatie erg moeilijk was maar onder controle, is de situatie nu erg moeilijk en op sommige plaatsen kritiek, meldt het militaire bestuur van de stad.
De inname van de stad door de Russen zou een zeldzame overwinning zijn voor Moskou bij de Russische invasie die bijna twee jaar geleden begon. Rusland houdt volgende maand presidentsverkiezingen en een zege zou president Vladimir Poetin goed uitkomen.
Rusland begon in oktober een nieuwe poging Avdiivka in te nemen, waarbij troepen aan drie kanten de stad bestookten met artillerieaanvallen in een poging een Oekraïense terugtrekking af te dwingen. President Poetin claimde vorige week dat zijn troepen aan de rand van de stad stand hielden en op sommige plaatsen door de verdediging van Oekraïne waren gebroken.
Meer uit Buitenland
MONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
35 minuten geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
8 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
8 uur geleden