Oekraïne meldt kritieke situatie rond belegerde stad Avdiivka
KYIV (ANP/AFP) - De toestand in de belegerde Oost-Oekraïense stad Avdiivka is op sommige plekken uiterst problematisch. Terwijl een aantal weken geleden de situatie erg moeilijk was maar onder controle, is de situatie nu erg moeilijk en op sommige plaatsen kritiek, meldt het militaire bestuur van de stad.
De inname van de stad door de Russen zou een zeldzame overwinning zijn voor Moskou bij de Russische invasie die bijna twee jaar geleden begon. Rusland houdt volgende maand presidentsverkiezingen en een zege zou president Vladimir Poetin goed uitkomen.
Rusland begon in oktober een nieuwe poging Avdiivka in te nemen, waarbij troepen aan drie kanten de stad bestookten met artillerieaanvallen in een poging een Oekraïense terugtrekking af te dwingen. President Poetin claimde vorige week dat zijn troepen aan de rand van de stad stand hielden en op sommige plaatsen door de verdediging van Oekraïne waren gebroken.
Meer uit Buitenland
KIDAL (ANP/AFP) - Opstandelingen en troepen van de Malinese overheid zijn in de noordelijke stad Kidal weer met elkaar in gevecht geraakt. Zaterdag openden jihadisten en rebellen op verschillende plekken in Mali de aanval. Deze zondag claimen opstandelingen dat ze Kidal in handen hebben.
53 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
5 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
7 uur geleden