Oekraïne meldt kritieke situatie rond belegerde stad Avdiivka
KYIV (ANP/AFP) - De toestand in de belegerde Oost-Oekraïense stad Avdiivka is op sommige plekken uiterst problematisch. Terwijl een aantal weken geleden de situatie erg moeilijk was maar onder controle, is de situatie nu erg moeilijk en op sommige plaatsen kritiek, meldt het militaire bestuur van de stad.
De inname van de stad door de Russen zou een zeldzame overwinning zijn voor Moskou bij de Russische invasie die bijna twee jaar geleden begon. Rusland houdt volgende maand presidentsverkiezingen en een zege zou president Vladimir Poetin goed uitkomen.
Rusland begon in oktober een nieuwe poging Avdiivka in te nemen, waarbij troepen aan drie kanten de stad bestookten met artillerieaanvallen in een poging een Oekraïense terugtrekking af te dwingen. President Poetin claimde vorige week dat zijn troepen aan de rand van de stad stand hielden en op sommige plaatsen door de verdediging van Oekraïne waren gebroken.
Meer uit Buitenland
AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
12 minuten geledenALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.
1 uur geledenMAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
9 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
11 uur geleden