Oekraïne meldt hoger dodental door luchtaanvallen op woonwijk
TSJERNIHIV (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door luchtaanvallen donderdag op een woonwijk in de stad Tsjernihiv in het noorden van Oekraïne is opgelopen tot 47, aldus de lokale autoriteiten vrijdag. Ze lieten weten dat de dodelijke slachtoffers 38 mannen en negen vrouwen zijn. In een eerdere melding spraken de autoriteiten over 33 doden.
Reddingsteam hebben hun hulp aan slachtoffers van de luchtaanvallen moeten opschorten vanwege aanhoudende beschietingen door de Russen, gaven de Oekraïense hulpdiensten aan.
Tsjernihiv ligt ten noordoosten van de hoofdstad Kiev, niet ver van de grens met Rusland en Belarus. Op videobeelden is te zien dat in de stad met ongeveer 300.000 inwoners zware verwoestingen zijn aangericht. Het Kremlin ontkent dat het burgerdoelen in de stad heeft bestookt.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.
38 minuten geledenPARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
45 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte is blij met de aankondiging van de Verenigde Staten extra troepen naar Polen te sturen. "Dat verwelkom ik zeer", zei Rutte voor aanvang van een vergadering met de buitenlandministers van de NAVO-landen. "Onze militaire commandanten nemen alle details door, maar ik verwelkom dat natuurlijk."
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump bedankt voor het sturen van extra militairen naar Polen. "Goede allianties zijn gebaseerd op samenwerking, wederzijds respect en inzet voor gezamenlijke veiligheid", aldus Nawrocki.
1 uur geledenRIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
3 uur geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
8 uur geleden