Oekraïne meldt herovering 7 vierkante kilometer grondgebied
KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt stapsgewijs op te rukken in het zuiden en oosten van het land. Onderminister van Defensie Hanna Maliar meldt volgens staatsmedia dat een gebied van 2 vierkante kilometer is heroverd bij de oostelijke stad Bachmoet. De strijdkrachten zouden in het zuiden van Oekraïne een gebied van ruim 5 vierkante kilometer in handen hebben gekregen.
Oekraïne lanceerde in juni een tegenoffensief nadat het op grote schaal westers wapentuig had ontvangen. In het zuiden wordt geleidelijk opgerukt richting de Krim en in het oosten wordt gevochten bij Bachmoet, dat Rusland eerder dit jaar in handen kreeg na slepende en bloedige gevechten. Maliar zegt dat in de omgeving van Bachmoet recentelijk weer twee dorpen zijn heroverd door het Oekraïense leger.
De Amerikaanse denktank Institute for the Study of War (ISW) stelt dat Oekraïne het afgelopen jaar veel onterechte kritiek heeft gekregen vanwege de operaties bij Bachmoet. Rusland heeft volgens ISW luchtlandingstroepen naar het gebied gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen de oprukkende Oekraïeners. Die troepen kunnen daardoor niet in het zuiden worden ingezet en dat wordt omschreven als een aanzienlijke prestatie.
Grondtroepen ondersteunen
Het Britse ministerie van Defensie kwam maandag met een vergelijkbare analyse. Er zouden vermoedelijk ook vijf regimenten Russische luchtlandingstroepen naar de omgeving van het zuidelijke Robotyne zijn gestuurd. Daar zou Oekraïne een doorbraak hebben bewerkstelligd. Als die Russische regimenten op volle kracht zijn, gaat het volgens de Britten om zo'n 10.000 militairen. In de praktijk zijn het vermoedelijk veel minder.
Het ministerie stelt dat de leiding van de luchtlandingstroepen de situatie vermoedelijk als "zeer onbevredigend" ziet. Hun troepen kunnen zo niet worden ingezet als mobiele aanvalsmacht die snel kan toeslaan, maar moeten noodgedwongen overbelaste grondtroepen ondersteunen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Israël dreigt de bombardementen in Iran verder op te voeren. Minister van Defensie Israel Katz zegt volgens nieuwssite Times of Israel dat het Iraanse regime geen gehoor geeft aan oproepen om raketaanvallen richting Israëlische burgers te staken.
54 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt drie schepen te hebben weggestuurd die door de Straat van Hormuz wilden varen. Het gaat volgens een verklaring om containerschepen die wilden doorvaren na "de leugens van de corrupte Amerikaanse president die beweerde dat de Straat van Hormuz open was".
1 uur geledenBEIROET/GENÈVE (ANP) - Als gevolg van de Israëlische aanvallen op Libanon zijn 121 kinderen gedood en bijna 400 kinderen gewond geraakt, meldt UNICEF. Onder de meer dan een miljoen ontheemden in Libanon zijn volgens de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties 363.374 kinderen.
1 uur geledenWENEN (ANP/AFP/RTR) - De regering van Oostenrijk wil het gebruik van sociale media door jongeren aan banden gaan leggen. "Oostenrijk voert een verplichte minimumleeftijd van 14 jaar in voor het gebruik van sociale mediaplatforms", maakte onderminister van Digitalisering Alexander Pröll bekend op een gezamenlijke persconferentie met leden van coalitiepartijen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Rusland heeft tegengesproken dat het Iran met militaire informatie helpt bij aanvallen op Amerikaanse doelen in het Midden-Oosten. "Wij hebben Iran van bepaalde soorten militair materieel voorzien, maar wij accepteren de beschuldiging niet dat we Iran helpen met inlichtingen", verklaarde minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met de Franse televisie.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft aangedrongen op gerechtigheid na de dodelijke aanval op een school in Iran. "Welke geschillen landen ook mogen hebben, we kunnen het er allemaal over eens zijn dat ze niet opgelost worden door schoolkinderen te doden", verklaarde Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat heeft een voorstel aangenomen over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid. De afgelopen weken kregen door politieke onenigheid over dat departement tienduizenden beveiligers van transportveiligheidsdienst TSA en andere overheidsmedewerkers niet betaald. Door de zogenoemde shutdown ontstond chaos op luchthavens, waar volgens de autoriteiten sprake was van historisch lange wachttijden.
3 uur geleden