Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt herovering 7 vierkante kilometer grondgebied

Oekraïne meldt herovering 7 vierkante kilometer grondgebied

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt stapsgewijs op te rukken in het zuiden en oosten van het land. Onderminister van Defensie Hanna Maliar meldt volgens staatsmedia dat een gebied van 2 vierkante kilometer is heroverd bij de oostelijke stad Bachmoet. De strijdkrachten zouden in het zuiden van Oekraïne een gebied van ruim 5 vierkante kilometer in handen hebben gekregen.

Oekraïne lanceerde in juni een tegenoffensief nadat het op grote schaal westers wapentuig had ontvangen. In het zuiden wordt geleidelijk opgerukt richting de Krim en in het oosten wordt gevochten bij Bachmoet, dat Rusland eerder dit jaar in handen kreeg na slepende en bloedige gevechten. Maliar zegt dat in de omgeving van Bachmoet recentelijk weer twee dorpen zijn heroverd door het Oekraïense leger.

De Amerikaanse denktank Institute for the Study of War (ISW) stelt dat Oekraïne het afgelopen jaar veel onterechte kritiek heeft gekregen vanwege de operaties bij Bachmoet. Rusland heeft volgens ISW luchtlandingstroepen naar het gebied gestuurd om te helpen bij de verdediging tegen de oprukkende Oekraïeners. Die troepen kunnen daardoor niet in het zuiden worden ingezet en dat wordt omschreven als een aanzienlijke prestatie.

Grondtroepen ondersteunen

Het Britse ministerie van Defensie kwam maandag met een vergelijkbare analyse. Er zouden vermoedelijk ook vijf regimenten Russische luchtlandingstroepen naar de omgeving van het zuidelijke Robotyne zijn gestuurd. Daar zou Oekraïne een doorbraak hebben bewerkstelligd. Als die Russische regimenten op volle kracht zijn, gaat het volgens de Britten om zo'n 10.000 militairen. In de praktijk zijn het vermoedelijk veel minder.

Het ministerie stelt dat de leiding van de luchtlandingstroepen de situatie vermoedelijk als "zeer onbevredigend" ziet. Hun troepen kunnen zo niet worden ingezet als mobiele aanvalsmacht die snel kan toeslaan, maar moeten noodgedwongen overbelaste grondtroepen ondersteunen.

Meer uit Buitenland

Rechter beraadt zich over stopzetten ICE-operatie Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.

1 uur geleden
Trump verzoenend naar gouverneur Minnesota na tweede burgerdode

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.

1 uur geleden
Landen rond Noordzee scherper op beveiliging onderzeekabels

HAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.

3 uur geleden
VN: 3 miljoen ontheemde Soedanezen keerden terug naar huis

KHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.

3 uur geleden
Voor altijd 'sterke' troepenmacht VS in Europa, verzekert Rutte

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor altijd met "een heel sterke" strijdmacht in Europa, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. De VS zullen zich meer op de concurrentiestrijd met China richten en meer aan Europa zelf overlaten, maar gaan volgens hem niet weg.

3 uur geleden
Opwekking energie en veiligheid steeds meer verweven op Noordzee

HAMBURG (ANP) - De geopolitieke onrust drukt zijn stempel op de Noordzeetop, die oorspronkelijk vooral over windenergie op zee ging. Maar "we kunnen het tegenwoordig niet hebben over energie zonder ook veiligheid te bespreken", zei de Deense premier Mette Frederiksen op de internationale bijeenkomst in Hamburg.

3 uur geleden
Premier Hongarije beschuldigt Oekraïne van politieke inmenging

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán zegt dat zijn regering de ambassadeur van Oekraïne gaat ontbieden omdat de Oekraïense regering zou proberen zich te bemoeien met de Hongaarse parlementsverkiezingen van 12 april. Hij meldt dat in een video op Facebook. De premier staat in de peilingen achter op zijn grote rivaal Peter Magyar.

3 uur geleden