Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt doden door Russische beschietingen

Oekraïne meldt doden door Russische beschietingen

KYIV (ANP/AFP) - In het oosten en het zuiden van Oekraïne zijn in 24 uur tijd zeker vijf doden gevallen bij Russische beschietingen, aldus Oekraïense bronnen. Volgens Kyiv worden plaatsen dichtbij het front op grote schaal bestookt met artillerie.

Zo is Tsjornobajivka onder vuur genomen. Daarbij vielen drie doden en vijf gewonden en zijn circa zestig panden verwoest, berichtte onder anderen binnenlandminister Igor Klymenko. De plaats ligt nog geen 10 kilometer van de frontlijn die daar bestaat uit de rivier de Dnjepr. Tsjornobajivka ligt ook naast de luchthaven van de stad Cherson.

Het Oekraïense leger probeert naar eigen zeggen de rivier over te steken om op de zuidelijke oever Russische militairen te verdrijven en hun artillerie uit te schakelen. Kyiv heeft afgelopen weken daar successen over gemeld, maar volgens Russische bronnen leiden de Oekraïense "mislukte pogingen" om op de zuidelijke oever te komen, enkel tot zware verliezen aan Oekraïense kant.

Stroomvoorziening

Kyiv meldde de afgelopen 24 uur ook twee doden door artillerievuur in de oostelijke provincie Donetsk.

Ondertussen nadert de winter en meldt energiemaatschappij Ukrenergo de eerste problemen met de stroomvoorziening dit seizoen. De Russische aanvallen op het energienetwerk hebben vorig jaar veel schade veroorzaakt en Oekraïne moet nu elektriciteit importeren. Gevreesd wordt dat de Russen kort voor de winter opnieuw aanvallen op de energievoorziening gaan doen.

Hulp uit buurlanden

Volgens Ukrenergo begint de consumptie van stroom nu op te lopen en stelt de stroomvoorziener een tekort vast. De onderneming heeft daarom woensdag om hulp gevraagd aan energieleveranciers in de buurlanden Polen, Roemenië en Slowakije.

Meer uit Buitenland

Code rood in steeds meer Italiaanse steden om hitte

ROME (ANP/RTR) - Door de hoge temperaturen in Europa geldt nu voor 17 van de 27 grootste steden in Italië code rood wegens de hitte, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. De hoogste waarschuwing geldt voor onder meer Rome, Milaan, Turijn, Venetië en Verona.

1 uur geleden
VN sturen specialisten voor hulp na aardbeving Venezuela

NEW YORK/CARACAS (ANP/AFP) - Gespecialiseerde reddingswerkers zijn onderweg naar Venezuela, aldus president Delcy Rodríguez. De hulpoperatie wordt volgens haar gecoördineerd door de Verenigde Naties. Ze zei dat ze verscheidene staatshoofden of regeringsleiders heeft gesproken over de twee aardbevingen die het land hebben getroffen.

3 uur geleden
Ook Europese landen bieden Venezuela hulp na aardbevingen

BERLIJN/PARIJS/MADRID (ANP/RTR) - Ook landen in Europa hebben Venezuela hulp aangeboden na de dodelijke aardbevingen die daar hebben plaatsgevonden. Zo heeft Frankrijk besloten direct 85 gespecialiseerde reddingswerkers te sturen.

4 uur geleden
Dodental in Venezuela loopt op na aardbevingen

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Venezuela hebben het dodental na de zware aardbevingen naar boven bijgesteld. Er kwamen volgens interim-president Delcy Rodríguez zeker 164 mensen om het leven.

4 uur geleden
Poolse premier pleit voor respect na WOII-rel met Oekraïne

GDAŃSK (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft op een conferentie over het herstel van Oekraïne in zijn land gepleit voor "wederzijds respect" tussen Polen en Oekraïne. De buurlanden zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zelf niet naar Gdańsk gekomen.

4 uur geleden
EU keert eerste 3,2 miljard euro van lening uit aan Oekraïne

GDAŃSK (ANP) - De EU maakt donderdag het eerste deel van de lening van 90 miljard aan Oekraïne over. Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een conferentie over het herstel van Oekraïne in het Poolse Gdańsk. Het gaat om het al eerder aangekondigde bedrag van 3,2 miljard.

5 uur geleden
Automobilist rijdt feestvierende voetbalfans aan in Mexico

CABO SAN LUCAS (ANP) - Een automobilist heeft in een toeristisch gebied in de Mexicaanse badplaats Cabo San Lucas een groep mensen aangereden die de Mexicaanse overwinning op Tsjechië op het wereldkampioenschap voetbal vierde. Volgens de politie zijn meerdere mensen gewond geraakt. De bestuurder is aangehouden.

5 uur geleden