Oekraïne meldt doden door Russische beschietingen
KYIV (ANP/AFP) - In het oosten en het zuiden van Oekraïne zijn in 24 uur tijd zeker vijf doden gevallen bij Russische beschietingen, aldus Oekraïense bronnen. Volgens Kyiv worden plaatsen dichtbij het front op grote schaal bestookt met artillerie.
Zo is Tsjornobajivka onder vuur genomen. Daarbij vielen drie doden en vijf gewonden en zijn circa zestig panden verwoest, berichtte onder anderen binnenlandminister Igor Klymenko. De plaats ligt nog geen 10 kilometer van de frontlijn die daar bestaat uit de rivier de Dnjepr. Tsjornobajivka ligt ook naast de luchthaven van de stad Cherson.
Het Oekraïense leger probeert naar eigen zeggen de rivier over te steken om op de zuidelijke oever Russische militairen te verdrijven en hun artillerie uit te schakelen. Kyiv heeft afgelopen weken daar successen over gemeld, maar volgens Russische bronnen leiden de Oekraïense "mislukte pogingen" om op de zuidelijke oever te komen, enkel tot zware verliezen aan Oekraïense kant.
Stroomvoorziening
Kyiv meldde de afgelopen 24 uur ook twee doden door artillerievuur in de oostelijke provincie Donetsk.
Ondertussen nadert de winter en meldt energiemaatschappij Ukrenergo de eerste problemen met de stroomvoorziening dit seizoen. De Russische aanvallen op het energienetwerk hebben vorig jaar veel schade veroorzaakt en Oekraïne moet nu elektriciteit importeren. Gevreesd wordt dat de Russen kort voor de winter opnieuw aanvallen op de energievoorziening gaan doen.
Hulp uit buurlanden
Volgens Ukrenergo begint de consumptie van stroom nu op te lopen en stelt de stroomvoorziener een tekort vast. De onderneming heeft daarom woensdag om hulp gevraagd aan energieleveranciers in de buurlanden Polen, Roemenië en Slowakije.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.
2 uur geledenJEREVAN (APN/RTR) - Een bericht op het X-account van de Amerikaanse vicepresident JD Vance over het "eren van de slachtoffers van de Armeense genocide in 1915" is verwijderd. De plaatsing ervan zou een fout zijn geweest. Het gebruik van het woord genocide geldt als controversieel, omdat NAVO-bondgenoot Turkije ontkent dat daar sprake van was.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Kenia wil dat Rusland een einde maakt aan de inzet van Kenianen aan het front in Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken, Musalia Mudavadi, gaat naar Moskou om hierover te praten, kondigde hij aan.
3 uur geledenOSLO (ANP/RTR/AFP) - Een commissie van het Noorse parlement is unaniem akkoord met een extern onderzoek naar banden tussen prominente Noren en Jeffrey Epstein. Het besluit volgt op een steeds groter wordend schandaal rond banden met de overleden Amerikaanse zedendelinquent.
4 uur geleden