Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt doden door Russische beschietingen

Oekraïne meldt doden door Russische beschietingen

KYIV (ANP/AFP) - In het oosten en het zuiden van Oekraïne zijn in 24 uur tijd zeker vijf doden gevallen bij Russische beschietingen, aldus Oekraïense bronnen. Volgens Kyiv worden plaatsen dichtbij het front op grote schaal bestookt met artillerie.

Zo is Tsjornobajivka onder vuur genomen. Daarbij vielen drie doden en vijf gewonden en zijn circa zestig panden verwoest, berichtte onder anderen binnenlandminister Igor Klymenko. De plaats ligt nog geen 10 kilometer van de frontlijn die daar bestaat uit de rivier de Dnjepr. Tsjornobajivka ligt ook naast de luchthaven van de stad Cherson.

Het Oekraïense leger probeert naar eigen zeggen de rivier over te steken om op de zuidelijke oever Russische militairen te verdrijven en hun artillerie uit te schakelen. Kyiv heeft afgelopen weken daar successen over gemeld, maar volgens Russische bronnen leiden de Oekraïense "mislukte pogingen" om op de zuidelijke oever te komen, enkel tot zware verliezen aan Oekraïense kant.

Stroomvoorziening

Kyiv meldde de afgelopen 24 uur ook twee doden door artillerievuur in de oostelijke provincie Donetsk.

Ondertussen nadert de winter en meldt energiemaatschappij Ukrenergo de eerste problemen met de stroomvoorziening dit seizoen. De Russische aanvallen op het energienetwerk hebben vorig jaar veel schade veroorzaakt en Oekraïne moet nu elektriciteit importeren. Gevreesd wordt dat de Russen kort voor de winter opnieuw aanvallen op de energievoorziening gaan doen.

Hulp uit buurlanden

Volgens Ukrenergo begint de consumptie van stroom nu op te lopen en stelt de stroomvoorziener een tekort vast. De onderneming heeft daarom woensdag om hulp gevraagd aan energieleveranciers in de buurlanden Polen, Roemenië en Slowakije.

Meer uit Buitenland

Zelensky kondigt staakt-het-vuren aan per 6 mei

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.

2 uur geleden
Rusland kondigt staakt-het-vuren aan voor 8 en 9 mei

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.

4 uur geleden
Gewonden in VAE na nieuwe Iraanse aanvallen

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.

5 uur geleden
VS melden vernietiging Iraanse boten en neerhalen van raketten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.

5 uur geleden
Doden doordat auto inreed op menigte Leipzig, verdachte opgepakt

LEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.

6 uur geleden
Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

6 uur geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

6 uur geleden