Oekraïne meldt doden door Russische beschietingen
KYIV (ANP/AFP) - In het oosten en het zuiden van Oekraïne zijn in 24 uur tijd zeker vijf doden gevallen bij Russische beschietingen, aldus Oekraïense bronnen. Volgens Kyiv worden plaatsen dichtbij het front op grote schaal bestookt met artillerie.
Zo is Tsjornobajivka onder vuur genomen. Daarbij vielen drie doden en vijf gewonden en zijn circa zestig panden verwoest, berichtte onder anderen binnenlandminister Igor Klymenko. De plaats ligt nog geen 10 kilometer van de frontlijn die daar bestaat uit de rivier de Dnjepr. Tsjornobajivka ligt ook naast de luchthaven van de stad Cherson.
Het Oekraïense leger probeert naar eigen zeggen de rivier over te steken om op de zuidelijke oever Russische militairen te verdrijven en hun artillerie uit te schakelen. Kyiv heeft afgelopen weken daar successen over gemeld, maar volgens Russische bronnen leiden de Oekraïense "mislukte pogingen" om op de zuidelijke oever te komen, enkel tot zware verliezen aan Oekraïense kant.
Stroomvoorziening
Kyiv meldde de afgelopen 24 uur ook twee doden door artillerievuur in de oostelijke provincie Donetsk.
Ondertussen nadert de winter en meldt energiemaatschappij Ukrenergo de eerste problemen met de stroomvoorziening dit seizoen. De Russische aanvallen op het energienetwerk hebben vorig jaar veel schade veroorzaakt en Oekraïne moet nu elektriciteit importeren. Gevreesd wordt dat de Russen kort voor de winter opnieuw aanvallen op de energievoorziening gaan doen.
Hulp uit buurlanden
Volgens Ukrenergo begint de consumptie van stroom nu op te lopen en stelt de stroomvoorziener een tekort vast. De onderneming heeft daarom woensdag om hulp gevraagd aan energieleveranciers in de buurlanden Polen, Roemenië en Slowakije.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.
31 minuten geledenMANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.
1 uur geledenDAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De situatie in vluchtelingenkampen rond Soedan verandert langzaam in een humanitaire nachtmerrie, waarschuwt het Rode Kruis. Buurlanden als Ethiopië, Tsjaad en Zuid-Soedan vangen volgens de hulporganisatie miljoenen vluchtelingen op, terwijl financiering opdroogt en er niet genoeg voedsel en schoon water is. In sommige grensgebieden is het aantal mensen vertienvoudigd.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Een Iraanse drone heeft in de nacht van woensdag op donderdag een toren in Dubai geraakt. Volgens de autoriteiten in het emiraat ging het om een drone die op een gebouw in de buurt van Creek Harbour was gevallen. Hulpdiensten zouden de "kleine" brand hebben geblust en er zijn geen gewonden gevallen.
1 uur geleden