
Oekraïne meldt dat Noord-Koreanen na weken weer meevechten
KYIV (ANP/RTR) - Noord-Koreaanse troepen vechten aan Russische kant weer tegen Oekraïense troepen in de Russische regio Koersk. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zijn duizenden Noord-Koreanen na een onderbreking van enkele weken weer actief.
Noord-Koreaanse militairen waren sinds medio januari niet meer gesignaleerd aan het front in Koersk. Dat kwam mogelijk doordat de Noord-Koreanen zware verliezen hebben geleden, meldde het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. De inlichtingendienst van Zuid-Korea, dat formeel nog in oorlog is met Noord-Korea, zoekt uit wat de exacte reden is.
Noord-Korea heeft naar schatting ongeveer 11.000 militairen naar bondgenoot Rusland gestuurd. Honderden soldaten zijn gesneuveld en enkele duizenden zijn gewond geraakt, liet de spionagedienst weten aan Zuid-Koreaanse parlementariërs.
Meer uit Buitenland
AUSTIN (ANP/DPA) - Het aantal doden door zware overstromingen in de Amerikaanse staat Texas is opgelopen tot 91, meldt het Witte Huis. In Kerr County, waar vrijdag de hevigste overstromingen waren, kwamen 75 mensen om, onder wie tientallen kinderen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Israël en Iran heeft 1060 mensenlevens geëist in Iran, meldt de Iraanse staatstelevisie. In een eerdere telling was nog sprake van minstens 935 doden.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft maandag fel uitgehaald naar de radicaal-rechtse partijen in het Europees Parlement. Dat deed zij in een debat over de motie van wantrouwen die tegen haar is ingediend door enkele tientallen Europarlementariërs van deze partijen. Ze beschuldigde hen van polarisatie en ondermijning van de democratie.
6 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia zijn verspreid door het land zeker tien doden en 29 gewonden gevallen bij grootschalige betogingen, meldt de Keniaanse Nationale Commissie voor de Rechten van de Mens (KNCHR) op X. De protesten werden precies 35 jaar na grote betogingen voor democratie gehouden.
6 uur geledenLJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering probeert met hoog spel verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te smoren. Zij wil de bevolking voorleggen of Slovenië al dan niet in de NAVO moet blijven.
9 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben de aanval op een vrachtschip op de Rode Zee opgeëist. De Magic Seas van een Griekse rederij werd zondag voor de zuidwestkust van Jemen bestookt en zwaar beschadigd. Het was de eerste aanval op de scheepvaart in de Rode Zee in maanden. Volgens een latere verklaring van de rebellen is het schip inmiddels gezonken.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Kort na zijn ontslag door president Vladimir Poetin heeft de Russische minister van Transport zichzelf doodgeschoten, melden Russische media zoals Izvestia. Bewindsman Roman Starovojt moest na ruim een jaar opstappen.
9 uur geleden