Oekraïne meldt aanvallen op Russische pontonbruggen met wapens VS
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne zegt in de Russische regio Koersk pontonbruggen en ander materieel te vernietigen met Amerikaanse wapens. De strijdkrachten deelden daar op sociale media beelden van en zeggen dat de bruggen met precisieaanvallen worden uitgeschakeld. Daarbij zou onder meer het Amerikaanse raketartilleriesysteem HIMARS worden gebruikt.
De Russische autoriteiten hadden eerder al melding gemaakt van Oekraïense aanvallen op zeker drie reguliere bruggen over de rivier Sejm. Pontonbruggen drijven op pontons en legers kunnen die als tijdelijke verbinding aanleggen. De Amerikaanse militaire denktank Institute for the Study of War schrijft dat uit satellietbeelden kan worden opgemaakt dat de Oekraïners op 19 augustus al minstens een van die drijvende bruggen hadden verwoest.
De Oekraïense strijdkrachten hebben ook beelden verspreid van aanvallen op andere doelen, zoals legertrucks en een gebouw dat een munitieopslag wordt genoemd. Oekraïne heeft een reeks militaire successen gemeld sinds het Koersk op 6 augustus binnenviel, maar Rusland is ondertussen in Oost-Oekraïne nog steeds bezig aan een opmars. Het Russische ministerie van Defensie maakte de afgelopen dagen melding van de verovering van meerdere plaatsen in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Diefstallen uit musea worden steeds vaker met geweld gepleegd, schrijft Europol. De EU-politiedienst ziet daarnaast dat de daders het steeds vaker hebben gemunt op waardevolle voorwerpen zoals edelmetalen, edelstenen en cultureel erfgoed.
27 minuten geledenASTANA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De aan de president gelieerde partij Adilet heeft bij verkiezingen in Kazachstan zo'n 71 procent van de stemmen gekregen. Dat gaat president Kassym-Jomart Tokayev een sterkere positie opleveren. Adilet werd in mei opgericht en de voormalige regeringspartij Amanat ging erin op. Adilet wordt geleid door belangrijke medewerkers van Tokayev. De vier andere partijen die de kiesdrempel haalden, worden ook gezien als pro-Tokayev.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiemateriaal. Daarvoor is goedkeuring gegeven, meldt de Europese Commissie maandag. Het geld maakt deel uit van de EU-lening van 90 miljard euro die eind vorig jaar is afgesproken voor Oekraïne.
2 uur geledenWELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De partij van de premier van Nieuw-Zeeland gaat een wetsvoorstel indienen om het gebruik van sociale media door kinderen onder de 16 jaar te verbieden. Dat maakte premier Christopher Luxon maandag namens de New Zealand National Party bekend.
2 uur geledenAMMAN (ANP) - Syrië en Israël hebben zondag in Jordanië gesprekken gevoerd om de spanningen te verminderen na recente Israëlische aanvallen op Syrisch grondgebied. Het Syrische staatspersbureau SANA meldt op basis van een bron bij het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de besprekingen "op hoog niveau" en onder bemiddeling van de Verenigde Staten plaatsvonden.
9 uur geledenTUNIS (ANP) - De lichamen van twaalf opvarenden van een migrantenboot die zonk voor de kust van Tunesië zijn geborgen. Naar twee andere passagiers wordt nog gezocht. Eén persoon kon worden gered.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische regering heeft gedreigd de aanvallen op de Gazastrook te intensiveren als vanuit dat Palestijns gebied nog meer drones, ballonnen en vliegers opstijgen. Vrijdag en zaterdag werden in Israël vier vliegers gevonden die vermoedelijk uit Gaza afkomstig waren. Het Israëlische leger beschouwt die voorwerpen als een bedreiging omdat die eerder gebruikt zouden zijn bij aanvallen.
13 uur geleden