Oekraïne meldt 37.000 vermisten in oorlog met Rusland
KYIV (ANP/AFP) - De mensenrechtencommissaris voor het Oekraïense parlement Dmytro Loebinets zei dinsdag dat bijna 37.000 mensen, onder wie militairen, worden vermist door de oorlog met Rusland. Hij waarschuwde daarbij dat het werkelijke aantal nog "veel hoger" ligt.
Volgens Loebinets gaat het om "kinderen, burgers en militairen" die vermist zijn geraakt sinds de grootschalige Russische invasie in februari 2022. Hij zei dat Oekraïne samen met het Rode Kruis 1700 mensen heeft geïdentificeerd die "illegaal worden vastgehouden" door Rusland.
Mensenrechtengroeperingen hebben Rusland beschuldigd van het ontvoeren van burgers in bezette gebieden, onder wie veel kinderen. Het Kremlin heeft de beschuldigingen van de hand gewezen.
Het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties zei in maart dat in de twee jaar durende oorlog meer dan 10.000 burgers zijn gedood in Oekraïne. In februari meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky dat 31.000 Oekraïense soldaten zijn omgekomen in de oorlog.
Meer uit Buitenland
TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
24 minuten geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
29 minuten geledenSANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.
5 uur geleden