Oekraïne meldt 15.300 doden onder Russische troepen
KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne meldt dat zo'n 15.300 Russische soldaten zijn gesneuveld sinds het begin van de oorlog in het land. De informatie is niet bevestigd door Rusland, dat begin deze maand meldde dat 498 van zijn militairen waren omgekomen.
Er was de afgelopen dagen verwarring over het dodental na berichtgeving van de Russische pro-Kremlin krant Komsomolskaja Pravda. Die publiceerde zondag online een artikel waarin stond dat 9861 Russische soldaten waren gesneuveld, maar dat cijfer verdween later. Een journalist van de krant heeft dinsdag verklaard dat de site was gehackt.
Rusland stelt zich zeer terughoudend op bij het delen van informatie over overleden en gewonde militairen. Begin deze maand werd voor het eerst en laatst een dodental gemeld.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
2 uur geledenHELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.
5 uur geledenKABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.
5 uur geledenROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.
5 uur geledenHAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.
5 uur geleden