Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: meer dan 8000 mensen uit steden geëvacueerd

Oekraïne: meer dan 8000 mensen uit steden geëvacueerd

KIEV (ANP/RTR/DPA) - In totaal zijn maandag 8057 mensen geëvacueerd uit Oekraïense steden via zogenoemde humanitaire corridors, meldt de Oekraïense vicepremier Irina Veresjtsjoek. Van hen zijn 3007 mensen via vluchtroutes verplaatst vanuit de belegerde stad Marioepol.

Rusland heeft Oekraïne ervan beschuldigd niet akkoord te zijn gegaan met corridors waarmee geëvacueerden naar Rusland gaan. Miljoenen burgers zouden volgens het Russische ministerie van Defensie door het Oekraïense leger worden vastgehouden en gebruikt als "menselijke schilden". Kiev betichtte Moskou er daarentegen herhaaldelijk van Oekraïners te deporteren naar Rusland.

De Russen zeggen ook dat Oekraïense "nationalisten" van plan zijn ziekenhuizen in Odessa en Tsjernihiv als uitvalsbasis te gebruiken, zonder daar bewijs voor te leveren. De beschuldiging komt nadat Rusland bijna twee weken geleden internationaal werd veroordeeld vanwege een aanval op een kraamkliniek in de belegerde havenstad Marioepol.

Later meldde Moskou dat het gebouw werd gebruikt door Oekraïense strijders en dat mediabeelden van gewonde zwangere vrouwen in scène waren gezet. Oekraïne en de Verenigde Naties zeggen echter dat er op het moment van de aanval inderdaad patiënten werden behandeld.

Meer uit Buitenland

Britse koninklijke onderscheiding voor voetbalcoach Wiegman

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

1 uur geleden
Zelensky: zonder steun van de VS kunnen we de oorlog niet winnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.

1 uur geleden
Schutters Bondi Beach handelden alleen, zegt politie

SYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.

1 uur geleden
Bouw 280 kilometer lang hek op grens Letland en Rusland afgerond

RIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.

7 uur geleden
Trump zegt dat wederopbouw Gaza snel zal beginnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.

8 uur geleden
Trump herhaalt claim dat VS Venezolaanse gronddoelen aanvielen

MIAMI (ANP/RTR) - De VS hebben een aanmeerplek in Venezuela aangevallen waar drugstransporten zouden worden voorbereid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in reactie op vragen van journalisten voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in zijn resort Mar-a-Lago. Volgens Trump zou er een "flinke explosie" hebben plaatsgevonden. Bewijs voor zijn claim leverde hij niet, noch details. Desgevraagd wilde Trump geen antwoord geven op de vraag welke instantie verantwoordelijk was voor de vermeende aanval.

8 uur geleden
Witte Huis: Trump had positief telefoongesprek met Poetin

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag opnieuw gebeld met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Volgens het Witte Huis was het een "positief" gesprek. Een dag eerder had Trump de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen om te praten over de vredesonderhandelingen.

11 uur geleden