Oekraïne: meer dan 50.000 Russische militairen gesneuveld
KIEV (ANP/DPA) - Het Russische leger heeft in ruim zes maanden oorlog in Oekraïne meer dan 50.000 soldaten verloren, heeft de Oekraïense legerstaf becijferd. In 195 dagen strijd zouden 50.150 Russische militairen zijn gesneuveld.
Het Britse ministerie van Defensie gaat uit van ongeveer 25.000. Rusland verschaft al lange tijd geen cijfers over zijn eigen slachtoffers. De pro-Russische separatisten in Oost-Oekraïne kwamen eind vorige week wel met een schatting. Zij hebben naar eigen zeggen meer dan 2900 manschappen verloren sinds het begin van de invasie.
Kiev is niet erg mededeelzaam over de verliezen aan Oekraïense kant. Volgens de laatste opgave werden ongeveer 9000 Oekraïense soldaten gedood en zijn er 7000 vermist.
5700 burgerdoden
De Verenigde Naties hebben tot nu toe meer dan 5700 burgerdoden geregistreerd, maar gaan er net als Kiev van uit dat het aantal veel hoger ligt. De separatisten maakten onlangs melding van circa 870 burgerdoden in hun gebied.
De leiding van het Oekraïense leger kwam ook met cijfers over de materiële verliezen van de tegenstander. Van het Russische leger zouden 2077 tanks, 4484 gepantserde voertuigen, 236 vliegtuigen en 207 helikopters zijn uitgeschakeld. Deze bewering is niet onafhankelijk te verifiëren.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor het ondertekenen van een wet die voorziet in sancties tegen Rusland. Trump tekende de wet vrijdag nadat het Huis van Afgevaardigden eerder in de week akkoord was gegaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten diverse media per direct uit het Witte Huis te weren. Het gaat om CNN, Politico en MSNOW. Trump beschuldigt ze van het constant delen van "nepnieuws".
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - FBI-topman Kash Patel heeft de samenwerking met de Canadese autoriteiten deze maand deels laten stilleggen. Dat zeggen bronnen tegen de krant The New York Times. De aanleiding was onvrede over de manier waarop de Canadese omroep CBC berichtte over de aanslagen van 11 september 2001.
6 uur geledenJOÃO PESSOA (ANP/AFP) - De Braziliaanse politie heeft zondag een verdachte seriemoordenaar gearresteerd. De man wordt in verband gebracht met ten minste zestien sterfgevallen sinds mei, meldt de politie.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben de aanhouding gemeld van vijf voormalige luchtmachtofficieren. Die worden verdacht van betrokkenheid bij luchtaanvallen op burgers toen president Bashar al-Assad nog aan de macht was.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Rebeca Grynspan uit Costa Rica is koploper in de derde informele stemming om de nieuwe secretaris-generaal van de Verenigde Naties. Zij stond in de tweede informele stemming ook al in de top drie. Als Grynspan gekozen wordt, wordt ze de eerste vrouw aan het hoofd van de VN. Tot dusver waren alle secretarissen-generaal man, waardoor de roep om een vrouw te benoemen luider wordt.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Een koeltoren van een Russische kerncentrale in Koersk zou geraakt zijn door een drone. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) laat via X weten dat het daar een melding van heeft ontvangen.
9 uur geleden