Oekraïne mag met VS-wapens ook diep in Rusland toeslaan
WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne mag voortaan met Amerikaanse wapens ook diep in Rusland toeslaan. Washington heft de beperkingen op, aldus ingewijden. Waarnemers spreken over een belangrijke ommezwaai in het Amerikaanse beleid over de Russische oorlog tegen Oekraïne.
Oekraïne zou van plan zijn al de komende dagen de eerste langeafstandsaanvallen uit te voeren. De bronnen wilden geen verdere details onthullen. Het Witte Huis weigerde commentaar te geven.
De stap van de regering Biden komt twee maanden voor het aantreden van de nieuwe president Donald Trump. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hamerde al tijden op de noodzaak voor het Oekraïense leger om Russische militaire doelen ver van de grens te raken. Kyiv wil zo onder meer bevoorrading van de Russische strijdkrachten lamleggen en zijn positie bij eventuele vredesonderhandelingen verstevigen.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
11 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
16 uur geleden