Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne laat zich door referenda niet tegenhouden op slagveld

Oekraïne laat zich door referenda niet tegenhouden op slagveld

KIEV (ANP/AFP) - De militaire doelen van Oekraïne zullen op geen enkele manier veranderen door de referenda over Russische annexatie van vier Oekraïense regio's. "Deze acties van Poetin zullen geen invloed hebben op de politiek, de diplomatie en de acties van Oekraïne op het slagveld", zei de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba dinsdag tijdens een persconferentie met zijn Franse collega Catherine Colonna.

Volgens de eerste uitslagen van de referenda hebben de inwoners van de regio's Donetsk, Loehansk, Cherson en Zaporizja voor toetreding tot Rusland gestemd. Oekraïne en de westerse bondgenoten gaan ervan uit dat de uitslag van tevoren al vaststond om de Russische invasie van Oekraïne te rechtvaardigen.

Persbureau DPA meldt dat de Oekraïense vertegenwoordiging bij de Verenigde Naties spreektijd heeft aangevraagd voor president Volodimir Zelenski tijdens de vergadering van de Veiligheidsraad die voor dinsdag op de agenda staat. Deze bijeenkomst staat in het teken van de referenda.

Meer uit Buitenland

Zelensky: gesprekken Abu Dhabi constructief, mogelijk vervolg

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.

51 minuten geleden
Rusland bereid tot nader overleg met Oekraïne

MOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.

57 minuten geleden
Tweede overlegronde Oekraïne, Rusland en VS afgerond

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.

1 uur geleden
Protest Italië tegen vrijlating bareigenaar in Zwitserse Crans

ROME (ANP/RTR) - Italië heeft de ambassadeur in Zwitserland teruggeroepen voor overleg na de vrijlating van de eigenaar van het café in Crans-Montana waar in de nieuwjaarsnacht een enorme brand woedde. Daarbij kwamen veertig vooral jonge mensen om het leven, onder wie zes Italianen. Tien van de ruim honderd gewonden zijn Italianen.

1 uur geleden
Winterstorm teistert delen VS met 235 miljoen inwoners

WASHINGTON (ANP) - Een groot deel van de Verenigde Staten heeft te maken met een sneeuwstorm die dit weekeinde dwars over het land raast. Storm Fern trekt van het noordoosten diep landinwaarts, zo ver als de staten Oklahoma en Colorado. Er wonen naar schatting 235 miljoen van de 340 miljoen Amerikanen op dat 'pad'.

2 uur geleden
Bronnen: Syrische regering en SDF verlengen wapenstilstand

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische regering en de door Koerden geleide SDF hebben volgens ingewijden ingestemd met een verlenging van hun wapenstilstand. Deze maand braken gevechten tussen de twee partijen uit in het noorden van Syrië.

4 uur geleden
Doden en tientallen vermisten na aardverschuiving in Indonesië

JAKARTA (ANP/RTR) - Door een aardverschuiving in de Indonesische provincie West-Java zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. 82 personen worden vermist. Dat heeft de Indonesische rampenbestrijdingsdienst zaterdag gemeld. De aardverschuiving trof volgens lokale autoriteiten een dorp in de regio West-Bandung, een gebied waar de afgelopen dagen erg veel regen viel.

5 uur geleden