Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne laat zich door referenda niet tegenhouden op slagveld

Oekraïne laat zich door referenda niet tegenhouden op slagveld

KIEV (ANP/AFP) - De militaire doelen van Oekraïne zullen op geen enkele manier veranderen door de referenda over Russische annexatie van vier Oekraïense regio's. "Deze acties van Poetin zullen geen invloed hebben op de politiek, de diplomatie en de acties van Oekraïne op het slagveld", zei de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba dinsdag tijdens een persconferentie met zijn Franse collega Catherine Colonna.

Volgens de eerste uitslagen van de referenda hebben de inwoners van de regio's Donetsk, Loehansk, Cherson en Zaporizja voor toetreding tot Rusland gestemd. Oekraïne en de westerse bondgenoten gaan ervan uit dat de uitslag van tevoren al vaststond om de Russische invasie van Oekraïne te rechtvaardigen.

Persbureau DPA meldt dat de Oekraïense vertegenwoordiging bij de Verenigde Naties spreektijd heeft aangevraagd voor president Volodimir Zelenski tijdens de vergadering van de Veiligheidsraad die voor dinsdag op de agenda staat. Deze bijeenkomst staat in het teken van de referenda.

Meer uit Buitenland

Moeder Navalny wil gerechtigheid voor vergiftigde zoon

MOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.

23 minuten geleden
Duitsland vindt dat Frankrijk niet genoeg uitgeeft aan defensie

BERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.

43 minuten geleden
Zeldzame Pokémonkaart levert 16,5 miljoen dollar op

RUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.

51 minuten geleden
Duitsland verlengt grenscontroles met halfjaar

BERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de controles aan de grenzen met zes maanden verlengen, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt tegen de krant Bild. Dat betekent dat ook bij de grens met Nederland tot en met september willekeurige controles zullen plaatsvinden.

56 minuten geleden
Trein in Zwitserland ontspoord na lawine

GOPPENSTEIN (ANP) - Bij het Zwitserse dorp Goppenstein is maandag een trein ontspoord, nadat er een lawine was geweest. De politie gaat uit van meerdere gewonden, meldt de Zwitserse nieuwssite 20 Minuten.

1 uur geleden
FT: leden Wagner Groep richten zich nu op sabotage in Europa

MOSKOU (ANP) - Leden van de voormalige Russische Wagner Groep houden zich tegenwoordig vooral bezig met sabotage in Europese landen, schrijft zakenkrant Financial Times. Westerse inlichtingenfunctionarissen zeggen tegen de Britse krant dat Rusland het netwerk van Wagner gebruikt om mensen te rekruteren die operaties op NAVO-grondgebied kunnen uitvoeren.

1 uur geleden
Vermeende schutter Bondi Beach verschijnt in rechtszaal

SYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.

5 uur geleden