Oekraïne laakt besluiteloosheid over tanks: doodt meer burgers
KIEV (ANP/AFP) - Oekraïne laakt de "algemene besluiteloosheid" van zijn bondgenoten over het leveren van moderne Duitse Leopard-tanks voor de strijd tegen de Russen. Het "doodt nog meer van onze burgers", aldus een adviseur van het Oekraïense presidentschap over het uitblijven van de Duitse goedkeuring.
Presidentsraadgever Podoliak riep de bondgenoten van Kiev op "sneller te denken." Volgens hem zullen ze uiteindelijk beseffen dat er geen andere optie is om de oorlog te stoppen.
Ook in de Duitse politiek is er kritiek op de aarzeling van de sociaaldemocratische bondskanselier Scholz, zelfs bij coalitiepartners. Zij vrezen dat de houding van Scholz de Russische president Poetin in de kaart speelt.
Treuzelen Berlijn
Berlijn treuzelt over de levering omdat het de Russen niet wil provoceren. Andere landen die de Leopard hebben, mogen niet op eigen houtje de tanks van Duitse makelij aan Oekraïne overdragen. Zij zijn afhankelijk van Duitse instemming.
De groeiende kritiek op de Duitse houding komt een dag na een top in het Duitse Ramstein. Daar besloten vijftig bondgenoten van Oekraïne tot levering van meer zware wapens, maar bleef een beslissing over de Leopard 2-tanks uit.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.
26 minuten geledenOSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse regime is nog "intact" en zal, als het niet wordt uitgeschakeld, zijn militaire vermogens ook weer willen opbouwen. Dat heeft het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, gezegd. De Iraanse regering zou wel verzwakt zijn. Volgens Gabbard lijkt Iran niet bezig te zijn om weer uranium te verrijken, zoals president Donald Trump stelde.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft een "tijdelijke pauze" aangekondigd in de strijd die het voert tegen Afghanistan vanwege het naderende einde van de ramadan. Volgens het ministerie van Informatie werd het land daartoe verzocht door Saudi-Arabië, Qatar en Turkije. Het bestand geldt van donderdag tot de nacht van maandag op dinsdag.
2 uur geledenTROMSØ (ANP) - NAVO-landen zoeken samen naar manieren om af te komen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "We zijn het er allemaal over eens dat de zeestraat weer open moet."
2 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse gastoevoer naar Irak is volledig stilgelegd na een aanval op een groot Iraans-Qatarees gasveld in het zuiden van Iran, het zogenoemde Pars-veld. Iran voorziet Irak voor 30 procent in zijn totale gasbehoefte en circa 40 procent in zijn totale energiebehoefte. Het Pars-veld is goed voor 70 procent van de Iraanse gaswinning en geldt als 's werelds grootste aardgasveld.
3 uur geleden