Oekraïne laakt besluiteloosheid over tanks: doodt meer burgers
KIEV (ANP/AFP) - Oekraïne laakt de "algemene besluiteloosheid" van zijn bondgenoten over het leveren van moderne Duitse Leopard-tanks voor de strijd tegen de Russen. Het "doodt nog meer van onze burgers", aldus een adviseur van het Oekraïense presidentschap over het uitblijven van de Duitse goedkeuring.
Presidentsraadgever Podoliak riep de bondgenoten van Kiev op "sneller te denken." Volgens hem zullen ze uiteindelijk beseffen dat er geen andere optie is om de oorlog te stoppen.
Ook in de Duitse politiek is er kritiek op de aarzeling van de sociaaldemocratische bondskanselier Scholz, zelfs bij coalitiepartners. Zij vrezen dat de houding van Scholz de Russische president Poetin in de kaart speelt.
Treuzelen Berlijn
Berlijn treuzelt over de levering omdat het de Russen niet wil provoceren. Andere landen die de Leopard hebben, mogen niet op eigen houtje de tanks van Duitse makelij aan Oekraïne overdragen. Zij zijn afhankelijk van Duitse instemming.
De groeiende kritiek op de Duitse houding komt een dag na een top in het Duitse Ramstein. Daar besloten vijftig bondgenoten van Oekraïne tot levering van meer zware wapens, maar bleef een beslissing over de Leopard 2-tanks uit.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
53 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - De luchtbasis Ali Al Salem in Koeweit, waar zowel Italiaanse als Amerikaanse troepen zijn gestationeerd, is getroffen door een droneaanval, meldt het Italiaanse leger. Er vielen geen gewonden. De drone "trof een hangar waarin zich een op afstand bestuurd vliegtuig van de Italiaanse Task Force Air (TFA) bevond", schrijft de Italiaanse generaal Luciano Portolano op X. "Dit toestel is daarbij vernietigd."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is van plan om de oorlog tegen Iran voorlopig voort te zetten. Een woordvoerder van het leger zei tegen CNN dat de aanvallen nog zeker drie weken duren.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Bij een Israëlische aanval op een politiewagen in de Gazastrook zijn acht mensen omgekomen, melden de Palestijnse autoriteiten. Alle doden zijn politieagenten, inclusief het hoofd van de lokale politieafdeling.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Canada en de Noordse landen gaan nauwer samenwerken op onder meer het gebied van defensie en veiligheid in het Noordpoolgebied. De leiders van Noorwegen, Zweden, Denemarken, Finland, IJsland en Canada spraken die intentie uit tijdens een bijeenkomst in Oslo. Volgens hen wordt die regio steeds meer getekend door "oplopende geopolitieke spanningen, oorlog en een veelvoud aan crises".
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.
4 uur geleden