Oekraïne krijgt ruim twintig krijgsgevangenen terug
KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne heeft 22 soldaten uit Russische gevangenschap teruggekregen. De vrijgelaten militairen van 23 tot 54 jaar vochten op meerdere plekken aan het front. Een deel is gewond.
De soldaten krijgen nu psychologische en medische hulp. Rusland en Oekraïne hebben al herhaaldelijk gevangenen uitgewisseld. Volgens cijfers van de Oekraïense autoriteiten in Kyiv zijn sinds de Russische inval bijna 1,5 jaar geleden ongeveer 2600 Oekraïners teruggekeerd uit gevangenschap. Oekraïne liet naar verluidt een vergelijkbaar aantal Russische soldaten gaan.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
25 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
7 uur geleden